Отець Анджей вигадав… ковзани для колясочників

Отець Анджей вигадав… ковзани для колясочників. польща, ковзани, колясочник, о. анджей новак, інвалідна коляска, person, wheelchair, people. A group of people standing around a motorcycle

Отець Анджей вигадав… ковзани для колясочників. польща, ковзани, колясочник, о. анджей новак, інвалідна коляска

«Завдяки цим ковзанам стало так багато радості й сміху! Діти хапаються за візочки і, їдучи одне за другим, роблять “поїзда”», — каже Катажина Крефф із дитбудинку імені Корчака в Гданську, Польща.

Завдяки спеціальним полозам, які вигадав о. Анджей Новак, діти, які пересуваються інвалідними колясками, дістали змогу ковзатися на катку.

— Як і багато речей у нашому житті, це було питанням випадку, — сміється о. Анджей Новак із парафії у Кокошках.

Полози з інтернету

Ідея постала у його думці, коли священик разом зі своїми похресницями вибрався на каток.

— Ми позичили так звані «саночки», тобто двополозні ковзани. Похресниця просто собі ходила на них по тому льоду, а я подумав, що, може, це було би якимось розв’язанням для малюків із Дому дитини. Ми купили такі в одному з інтернет-магазинів і причепили до візочків, — розповідає о. Анджей.

Виявилося, що вони, однак, не до кінця функціональні. «Їх доводилося постійно поправляти, бо вони зсувалися з коліс. На допомогу нам прийшов пан Тадеуш. Він допасував відповідні жолобки і прикрутив їх по всій довжині тих ковзанів. Тепер у ці жолобки вставляєш колеса, і можна хвацько їздити понад годину», — каже священик.

Танці, поїзд і радість

Діти згаданого будинку зараз мають у використанні чотири пари таких ковзанів. «Для них це неабияка радість і розвага, — каже п. Катажина Крефф. — Найближчої п’ятниці ми вибираємося великою групою на каток. Діти хапаються візок за візок, і ми робимо поїзд. Нам допомагає чоловік, який колись тренував лижних гонщиків. Він має величезну силу і здатен потягнути таку “упряжку” з чотирьох інвалідних колясок. Ну а крім того, на катку лунає гучна музика, отож верхньою половиною тіла можна й потанцювати».

До о. Анджея, з питанням, як конструювати такі ковзани, звернулася одна жінка з Сілезії. «Хотіла дізнатися, як це зробити, бо вона сама має сина-колясочника. Я розповів. Уся ця історія переконує мене, наскільки правдивим є вислів “ніколи не кажи ніколи”», — каже о. Анджей.

За матеріалами: TVP.info

CREDO

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*