Переможцям Ігор Нескорених дадуть по 400 тисяч. Але тільки один раз

Переможцям Ігор Нескорених дадуть по 400 тисяч. Але тільки один раз. invictus games, іван лепеха, андрій бадарак, ветеран, грошова допомога

Переможцям Ігор Нескорених дадуть по 400 тисяч. Але тільки один раз. invictus games, іван лепеха, андрій бадарак, ветеран, грошова допомога

Двоє рівнян — Андрій Бадарак та Іван Лепеха — стали переможцями на міжнародних Invictus Games. Це престижні змагання для військових ветеранів з інвалідністю, засновані британським принцом Гаррі. І тепер місто хоче віддячити їм грошовою допомогою. От тільки щодо розміру останньої були суперечки — спершу на міськвиконкомі ніяк не могли домовитися, скільки платити: 65 тисяч гривень за перше місце чи пів мільйона — як за золоту медаль олімпійцям. «Їх не буде кожен день багато, тих чемпіонів. Але сума солідна», — зауважив Богдан Гапяк. Його колеги по виконкому міркували, чи міський бюджет це «потягне», якщо рівняни перемагатимуть частіше — адже Invictus Games відбуваються двічі на рік. А у воєнний час є чимало інших потреб.

Питання розглядали аж на двох засіданнях виконкому поспіль. Минулого вівторка таки вирішили, що обидва переможці цього разу отримають по 400 тисяч гривень, а вже наступні чемпіони — значно менші суми.

Віталій Андрощук, керівник міського управління у справах сім’ї, молоді та спорту:

— 16 квітня відбулися змагання в Нідерландах по Іграх Нескорених. Від Рівного було два спортсмени — Андрій Бадарак, який зайняв перше місце, та Іван Лепеха, який зайняв третє. Ігри Нескорених не входять у перелік по Міністерству спорту, тож пропонуємо цих спортсменів не обділити і виділити їм винагороди. Є пропозиція за перше місце надавати 10 мінімальних заробітних плат (нині це 65 тис. грн), друге місце — 8 (52 тис. грн) і третє місце — 6 мінімальних (39 тис. грн).

Взагалі такої програми раніше не було, і ми раніше не відзначали цих спортсменів. А це наші воїни — люди, які проявляють великий дух. Ці кошти будуть іти через програму національно-патріотичного виховання. Ми промоніторили в інших областях виплати цих винагород: Львівська — 40 тисяч гривень, Донецька — 25, Тернопіль проігнорував, Хмельницька, Івано-Франківська, Чернівецька — не виплатили. Олімпійці та паралімпіці за перше місце отримують винагороду 80 мінімальних заробітних плат, просто ранг змагань трошки інший.

Віктор Шакирзян, секретар міської ради Рівного:

— Якщо наші спортсмени з Рівного зайняли призові місця на всесвітній арені, то важливо їх підтримати, надати допомогу матеріальну. Іван Лепеха сьогодні знаходиться у ЗСУ на Луганщині, це важливо буде для підтримки його сім’ї — це повага. Пропоную видати нашим двом спортсменам по 400 тисяч гривень. І в подальшому будемо підходити до кожного спортсмена індивідуально.

Тетяна Воронцова, член Рівненського міськвиконкому:

— Справді, треба їх максимально підтримати. Але цілі програми, це не просто преміювати одну людину, а створити систему заохочень, прикладів для молодих людей. Може, взагалі окрему прописати якусь програму, що стосується ветеранів, їхньої участі у спортивних змаганнях, психологічної та фізичної реабілітації? Треба підійти комплексно, бо у нас уже багато таких ветеранів є і ще більше буде. Включити туди і профорієнтування: якщо після поранення до війська повернутися не можуть, то щоб могли знайти іншу роботу.

Олександр Третяк, міський голова Рівного:

— Рівненські ветерани Андрій Бадарак та Іван Лепеха отримають разові виплати, у 400 тисяч гривень кожен, за здобуті медалі на цьогорічних змаганнях Invictus Games, які проходили в Гаазі. Також затвердили програму, за якою в подальшому володарі золотої медалі цих змагань отримуватимуть підтримку у 65 тисяч гривень, срібної — 52 тисячі гривень та бронзової — 39 тисяч гривень. Це аматорські змагання, а не професійні, як Олімпійські чи Паралімпійські ігри. А винагорода буде мотивацією для спортсменів-аматорів рухатися в категорію паралімпійців.

Олена Ракс

“Рівне вечірнє”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*