У Запоріжжі відкрили першу у південно-східному регіоні сімейну інклюзивну бібліотеку. Нову читальню облаштували по вулиці Незалежної України, 68А. Спеціально для закладу виготовили книжки з більшим розміром тексту та надруковані шрифтом Брайля. Докладніше про нову бібліотеку та про те, яку літературу там можна знайти – у нашому матеріалі.
Нова бібліотека зустрічає відвідувачів просторими світлими приміщеннями. Тут можна знайти українську та світову класику, а також сучасну українську літературу. Цікаво у новій сімейній читальні буде не тільки дорослим, а й малечі. Адже книги тут на будь-який вік.
На відміну від інших бібліотек Запоріжжя, цей заклад має інклюзивний напрям. Читальня повністю облаштована під потреби людей з вадами слуху, зору, порушеннями опорно-рухового апарату та маломобільних груп населення. До створення закладу долучилась місцева влада, Товариство Червоного Хреста України та громадська організація “Українська спілка інвалідів”.
“Зробили все, щоб в цій бібліотеці були необхідні сервіси для особливих категорій читачів, – зазначає директорка міської публічної бібліотечної системи Ірина Лень. – Установлений сервіс “УТОГ”, який дозволяє мати відеозв’язок з професійним перекладачем жестової мови. Ми влаштували круглі столи, тренінги з психологами, з фахівцями громадських організацій і Червоного Хреста, і спілки інвалідів, які надали рекомендації, як нам спілкуватися з тими чи іншими читачами категорії особливих людей”.
До фонду закладу увійшли книжки, надруковані шрифтом Брайля та видання зі збільшеним розміром тексту. Їх спеціально виготовили на замовлення міськдепартаменту культури та туризму. Вартість одного такого примірника – більше трьох тисяч гривень.
“Ці книги практично неможливо дістати, – розповідає директорка міського департаменту культури та туризму Катерина Сімонова. – Вони дуже дорогі і ми спілкувалися саме з видавництвами, які ці книги виробляють, і у нас був великий процес на цей рік. Але, на жаль, війна внесла свої корективи і, звісно, це тільки початок, це невеличка кількість цих книжок, але вони на сьогодні тут існують”.
Також по всій площі бібліотеки є спеціальна тактильна розмітка для людей з вадами зору, а також комп’ютери, на яких збережені текстові варіанти книг. Їх можуть читати люди з вадами зору, відповідно збільшуючи розмір тексту на екрані. На вході до закладу облаштували пандус та зробити комфортний заїзд для людей з інвалідністю. Також на вході є два спеціальні дзвіночки – біля сходинок та головних дверей, аби за потреби бібліотекарі допомогли читачам з інвалідністю заїхати чи зайти. Відвідати новий заклад та обрати книгу собі до вподоби усі охочі можуть з вівторка по суботу з 9:30 до 16:00.