«Піккардійська Терція» — на розігріві у незрячих дітей: проєкт «Казка на білих лапах» показали в Дніпрі (ВІДЕО)

«Піккардійська Терція» — на розігріві у незрячих дітей: проєкт «Казка на білих лапах» показали в Дніпрі (ВІДЕО). дніпро, казка на білих лапах, піккардійська терція, незрячий, проєкт

Піккардійська Терція — у Дніпрі. Львівський акапельний секстет презентував новий альбом різдвяних пісень. Його особливість — інклюзія: відомий колектив уперше співає з незрячими дітьми. Акція неодноразова: малеча гастролює із гуртом по всій Україні. У нашому місті гурт зустрічала Дніпропетровська філармонія імені Леоніда Когана. Нашу Юлію Бублик вразила маленька вокалістка на ім’я Марія.

Так за годину до виступу Піккардійська Терція налаштовує звук. Окрім відомого секстету, на сцені Дніпропетровської філармонії — діти. Серед них і наша землячка — Марія Токар. Дівчинці 11 років, від самого народження вона нічого не бачить. Утім, це Марійці не стає на заваді. Вона вже кілька років навчається в музичній школі — грає на фортепіано та співає.

Марійка Токар, юна співачка та музикантка: «У мене є колядки улюблені — це Щедрик. А якщо грати, то мені всі однаково подобаються».

Півроку тому Марійці запропонували пройти кастинг і згодом записати альбом з Піккардійською Терцією. Автор проєкту, Ярослав Нудик, називає дівчинку “справжньою українською козачкою”.

Оксана Потимко, координаторка проєкту “Казка на білих лапах”: «Шалено закохана у Піккардійську Терцію, а «терція» закохана у Марічку Токар». Ярослав Нудик, автор проєкту “Казка на білих лапах”: «Пані Марія! Перепрошую, вона сама просить так її всюди називати. Їй це так у Львові сподобалось — я її колись так назвав, це мій копірайт!»

До альбому під назвою “Казка на білих лапах” увійшли 9 нових пісень про Різдво. Їх “піккардійці” написали вже давно — чекали нагоди презентувати.

Ярослав Нудик, автор проєкту “Казка на білих лапах”: «Цей проєкт прошиб нас, розумієте, до серця, до кісток! Ми відчули потребу тих дітей!»

Талановиту малечу секстет шукав по всій Україні. У підсумку, відбір пройшли десятеро. Це юні співаки від 4 до 13 років. Усі мають вади зору, семеро навчаються у звичайних загальноосвітніх школах.

Ярослав Нудик, автор проєкту “Казка на білих лапах”: «У нас основною умовою при відборі дітей було правильне розуміння поезії — того, про що вони співають». Марійка Токар, юна співачка та музикантка: «Кожен співає по одній пісні. Іще там будуть вірші». Оксана Потимко, координаторка проєкту “Казка на білих лапах”: «Смішно може виглядає, але легендарний колектив — на другому плані, на “беках” у незрячих дітей».

“Казка на білих лапах” уже тиждень гастролює. Діти співали і декламували вірші у Львові, Рівному, Житомирі та Вінниці. Після Дніпра на артистів чекає столиця — виступ запланований у Жовтневому палаці. Але на цьому проєкт не закінчується, впевнені “піккардійці”: щодо співпраці з дітьми вже мають далекоглядні плани.

Ярослав Нудик, автор проєкту “Казка на білих лапах”: «Один з тих планів — зробити ту казку всесезонною. Тобто не Різдвяною, а всесезонною. Ну, наприклад, зима — це в нас буде “Казка на білих лапах”, осінь — це буде “Казка на жовтих лапах”, літо — “Казка на червоних лапах”, а весна — “Казка на зелених лапах”.

Для кожної “Казки …” Піккардійська Терція обіцяє написати нові пісні.

Автор — Юлія Бублик Камера — Олександр Наумов

Сайт 9-го дніпровського телеканалу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*