Поліцейські Маріуполя розповіли, навіщо вивчали жестову мову (ФОТО)

Поліцейські Маріуполя розповіли, навіщо вивчали жестову мову (ФОТО). мариуполь, жестова мова, поліцейський, проект, іспит, person, wall, human face, clothing. A person standing in front of a mirror posing for the camera

Поліцейські Маріуполя розповіли, навіщо вивчали жестову мову. мариуполь, жестова мова, поліцейський, проект, іспит

Світлана та Микита Левицькі, які мають вади слуху, тренували поліцейських під час навчання і приймали іспит, інформує «Громадське радіо»

У Маріуполі поліцейські пройшли другий етап проекту вивчення жестової мови «Ластівка». Протягом місяця 20 співробітників Головного управління Національної поліції в Донецькій області вивчали дактиль-абетку та ази спілкування з людьми з вадами слуху.

На іспиті було три завдання — розповідали про себе жестовою мовою, перекладали на неї слова і відповідали на питання Світлани та Микити Левицьких, які мають вади слуху. Саме вони тренували поліцейських під час навчання і приймали іспит.

«Цей проект унікальний для України. Я вирішила його організувати, бо реально знаю, з якими проблемами стикаються люди, які не чують. У мене онука така. І найбільше, що я можу для неї зробити, це розповсюджувати вивчення жестової мови. З проблемами люди часто звертаються до поліцейських, тому почали навчання з них. Маю ще плани продовжити проект для рятувальників і лікарів швидкої допомоги», — розповіла авторка проекту Анжела Тимченко.

Погоджується з Анжелою Світлана Левицька, жестами пояснює, що нерідко стикається з нерозумінням у медзакладах: «Коли лікар тебе не розуміє, не може надати допомогу».

Серед поліцейських слухачів курсу дільнична Дар’я Жернакова, каже, що навчання було нескладним, але незвичним.

«Аби пояснити щось жестами, треба складати пальці рук так, як у побуті не робиш. Тому довго доводилось звикати до рухів», — каже Дар’я.

Першим етапом проекту «Ластівка» стало навчання патрульних поліцейських Маріуполя.

Анна Котихова / Громадське радіо

Анна Котихова, Маріуполь, Громадське радіо

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*