Послуга раннього втручання буде працювати в 10 областях України (ВІДЕО)

Послуга раннього втручання буде працювати в 10 областях України (ВІДЕО). допомога, порушення розвитку, послуга, раннє втручання, інвалідність, indoor, baby, medical equipment, white goods. A close up of a car window

Послуга раннього втручання буде працювати в 10 областях України. допомога, порушення розвитку, послуга, раннє втручання, інвалідністьВ Україні збільшиться кількість областей, які надаватимуть послуги з раннього втручання. Харківщина – в числі таких регіонів. Кабінет міністрів затвердив відповідну програму на найближчі три роки.

В Україні реалізують пілотний проект “Створення системи надання послуги раннього втручання для забезпечення розвитку дитини, збереження її здоров’я та життя”. Раннє втручання – це система допомоги дітям, які мають порушення розвитку. Спрямована вона на зменшення рівня інвалідності серед дітей та підвищення рівня життя сімей. Відповідно проекту, протягом 2019-2021 років кількість областей, в яких реалізується послуга, збільшиться з 4 до 10. Серед них -Вінницька, Дніпропетровська, Донецька, Закарпатська, Запорізька, Кіровоградська, Луганська, Львівська, Одеська і Харківська. Відповідне розпорядження ухвалено на засіданні уряду.

У затвердженому Плані передбачено здійснити низку важливих заходів, спрямованих на реалізацію пілотного проекту. Зокрема, в областях, що долучилися до проекту, у тримісячний строк з дати затвердження плану заходів відповідні облдержадміністрації, а також Мінсоцполітики, МОЗ та МОН мають визначити перелік закладів, установ та організацій, які мають досвід упровадження послуги раннього втручання, що надається дітям; методичні центри щодо реалізації пілотного проекту.

Мінсоцполітики, міністерство охорони здоров’я та міністерство освіти та науки мають розробити нормативно-правову базу та методичні рекомендації до грудня 2020 року. У рамках пілотного проекту вивчатимуть також міжнародний досвід допомоги дітям, які мають затримки у розвитку.

“Харьковские Известия”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*