Прес-реліз: Три покоління аутистів на одній сцені

Прес-реліз: Три покоління аутистів на одній сцені. аутизм, аутист, допомога, конференція, наставництво

Прес-реліз: Три покоління аутистів на одній сцені. аутизм, аутист, допомога, конференція, наставництво

У рамках Першої міжнародної практичної конференції з аутизму, яку організувала в Києві МГО «Фонд допомоги дітям з синдромом аутизму «Дитина з майбутнім», три аутисти зібралися на одній сцені, щоб обговорити тему наставництва і допомоги людям із такими ж особливостями.

Так, найстарший Стівен Шор, всесвітньо відомий експерт у сфері аутизму, професор з освіти людей з особливостями розвитку Адельфійського університету (Adelphi University, США), якому зараз за 50, уже кілька років є ментором і наставником Білла Петерса (37 років), американця з аутизмом, який є послом цієї особливості в різних країнах світу. Своєю чергою Білл — наставник і помічник у складних ситуаціях Михайла Сергієнка, 13-річного аутиста з України.

«Щоб познайомитися зі Стівеном, я спеціально планував свої поїздки під його семінари, — каже Білл Петерс. — І ось уже 7 років, як ми знайомі і ця дружба мені дуже допомагає».

«Я аутист, і коли мене питають щось про цю особливість або просять допомогти, то я завжди радий і намагаюся щосили, але це не завжди виходить — я ж не лікар, — ділиться враженнями Михайло. — Я зустрічав різних аутистів: були ті, з ким легко і приємно, знайомився і з тими, до кого потрібно знайти підхід. Іноді трапляються такі, яких навіть мені складно терпіти». Підхід до людей з такими особливостями, як у Михайла, він знаходить інтуїтивно — часто порівнює це з іспитом, на який нічого не вивчив, але складати треба.

Але всі троє аутистів, які зустрілися на конференції, дуже схожі між собою в бажанні зробити свій внесок у допомогу спільноті аутистів. Стівен Шор робить це не один рік, маючи величезну практику і приголомшливі результати. Михайло познайомився з Біллом 4 роки тому — приблизно в той же час Білл усвідомив, що хоче присвятити своє життя допомозі аутистам у різних країнах, і почав свої волонтерські поїздки. «З Михайлом ми любимо ігри, квести. Багато говоримо про життя, і я даю йому поради в тих ситуаціях, які здаються йому складними».

Стівен Шор упевнений, що успіх буде тоді, коли ми навчимося працювати не проти ознак аутизму — потрібно не імітувати нормотипових людей, придушуючи в собі особливості, а розвивати свої сильні сторони.

Контакти для ЗМІ:
Тетяна Савіцька
(067)2464099 або .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*