Прес-реліз: В столиці будуть вчити комунікувати дітей з аутизмом за допомогою музики

Прес-реліз: В столиці будуть вчити комунікувати дітей з аутизмом за допомогою музики. kidsautismmusic, аутизм, комунікація, освітньо-терапевтична ініціатива, столиця, person, music, indoor, musical keyboard, musical instrument, keyboard, organ, piano. A group of people sitting at a piano

Прес-реліз: В столиці будуть вчити комунікувати дітей з аутизмом за допомогою музики. kidsautismmusic, аутизм, комунікація, освітньо-терапевтична ініціатива, столиця

Проект KidsAutismGames спільно з проектом TwoViolinsBand започаткували новий напрямок – KidsAutismMusic. Це освітньо-терапевтична ініціатива, яка за допомогою музики та музичних інструментів буде допомагати дітям з ментальними особливостями, в т.ч. аутизмом, налагоджувати комунікацію.

В суботу організатори влаштували перше прослуховування, на якому побувало 20 дітей з розладами спектру аутизм. Вони продемонстрували своє вміння або бажання займатися музикою, грати на тих чи інших музичних інструментах. Організатори мали змогу зрозуміти, наскільки легко дитина йде на контакт та яких звуків боїться.

Прес-реліз: В столиці будуть вчити комунікувати дітей з аутизмом за допомогою музики. kidsautismmusic, аутизм, комунікація, освітньо-терапевтична ініціатива, столиця

«Ідея і намір почати музичні заняття з дітьми з аутизмом виникла у грудні минулого року. Навесні справа почала набувати перших форм реалізації. В моєму класі з’явилася дворічна Кіра, дівчинка з аутизмом. Вже перша зустріч із нею вразила нас і її батьків. Вперше Кіра дозволила мамі взяти її руку й підігрувати на шумових інструментах в ритм музики – це були перші спроби імітації, головного інструменту навчання дітей, до цього не доступного Кірі. Вперше вона яскраво реагувала на звуки й відкрито виявляла свої емоції», – розказує Андрій Малахов, педагог скрипки.

«Перш за все ми маємо відкрити в дитині здатність комунікувати та допомогти батькам розуміти свою дитину, а це можливо як через наші спортивні заходи, так і через новий напрямок – музичний», – переконана Наталя Мартіашвілі, директор БФ «SportforPeace».

Проект передбачає, що діти, які пройдуть відбір, будуть займатися раз на тиждень музикою. До кожного з них педагоги TwoViolinsBandбудуть застосовувати індивідуальний підхід – хтось буде навчатися грати на скрипці та/або фортепіано, а всі разом будуть працювати з ритмами та грати в ансамблі на заняттях шумового оркестру.

Прес-реліз: В столиці будуть вчити комунікувати дітей з аутизмом за допомогою музики. kidsautismmusic, аутизм, комунікація, освітньо-терапевтична ініціатива, столиця

Крім індивідуальних уроків, учасники проекту будуть займатися в міні-групах з метою розвитку комунікативних навиків, що дуже важливо для дітей з розладами аутичного спектру.

«В світовій спільноті багатьом аутистам музика допомогла адаптуватися до суспільства, знайти себе в професійній сфері. Ми сподіваємось, що наша нова ініціатива створить такий же поштовх для аутистів в Україні. Разом з партнерами ми будемо і далі працювати над створенням нових можливостей для дітей з аутизмом, направлених на адаптацію до суспільства та організацію самостійного життя», – відзначає Інна Сергієнко, мама дитини з аутизмом, Консул «Аутизм Європа», засновник Фонду допомоги дітям з синдромом аутизму «Дитина з майбутнім», який являється співорганізатором проекту KidsAutismGames.

KidsAutismMusic має за мету – не тільки адаптацію дітей з аутизмом до оточуючого світу, а й зробити так, щоб серця людей стали більш відкритими до особливих дітей.

«Заняття музикою покращують моторику, тонус м’язів, координацію, розвивають і тренують пам’ять, – відзначає Галина Чибуровська, піаністка, менеджерка проекту «TwoViolinsBand». – Також вона здатна впливати, формувати та змінювати емоційний та інтелектуальний стан людини. Особливістю в роботі з дітьми з аутизмом є те, що музика здатна як заспокоїти нервову систему, вгамувати агресію, зняти стрес – так і стимулювати, активізувати, зробити мозок і нервову систему більш динамічними, пластичними, діяльними, чутливими».

Контакти для ЗМІ:

Тетяна Савіцька
(067) 246 40 99 або

KidsAutismGames – це спільна ініціатива Державного підприємства «Національний спортивний комплекс «Олімпійський», Фонду «Дитина з майбутнім» та Благодійної організації «SPORT for PEACE». Проект почав свою діяльність на початку лютого 2017 року. Щотижня професійні тренери «SPORT for PEACE» тренують біля 20 дітлахів з аутизмом у Зеленому серці НСК «Олімпійський». Такі тренування були розроблені спеціально, щоби через ігрові змагання навчити дітей взаємодіяти між собою, розвинути моторику, поліпшити фізичний стан дітей та привити їм любов до занять спортом.

Міжнародна громадська організація «Фонд допомоги дітям з синдромом аутизму «Дитина з майбутнім» (www.cwf.com.ua) утворена в 2009 році з метою консолідації батьків, у сім’ях яких ростуть діти з індивідуальними потребами. Фонд надає соціальний захист таким дітям та іншим членам їх сімей, а також сприяє організації заходів, спрямованих на надання допомоги дітям з індивідуальними потребами. Садок «Дитина з майбутнім» – проект Фонду, який є єдиною в Україні навчально-реабілітаційною установою повного дня для дітей з особливостями розвитку.

TwoViolinsBand – колектив, заснований у 2012 році на базі класу педагога Андрія Малахова. Здійснив низку грандіозних музичних та мистецьких проектів в США, Японії, Південній Кореї, Аргентині, Великобританії, Європі, України. Соліст проекту – скрипаль та композитор Ілля Бондаренко. З 2017 року команда проекту працює з дітьми з аутизмом.

Фонд допомоги дітям з синдромом аутизму «Дитина з майбутнім»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*