Презентовано трейлер документального фільму «Зірки на Землі» про дітей з інвалідністю. Онлайн-прем’єра відбудеться 29 квітня

Презентовано трейлер документального фільму «Зірки на Землі» про дітей з інвалідністю. Онлайн-прем’єра відбудеться 29 квітня. sweet.tv, зірки на землі, документальний фільм, проєкт, інвалідність

Презентовано трейлер документального фільму «Зірки на Землі» про дітей з інвалідністю. Онлайн-прем’єра відбудеться 29 квітня. sweet.tv, зірки на землі, документальний фільм, проєкт, інвалідність

Документальна картина «Зірки на Землі» — це частина однойменного проєкту, метою якого було розроблення нової кіномистецької методики для роботи з дітьми з особливими освітніми потребами та, власне, фільмування цього процесу. За виробництво стрічки та втілення проєкту взялася компанія «ДобранічФільм». Проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду. Трейлер «Зірки на Землі» можна переглянути за посиланням: https://youtu.be/TdS2ruRYmlg

Упродовж 15 днів група тьюторів на базі львівського реабілітаційного центру «Джерело» проводила заняття з акторської майстерності, музики, живопису, пластичного мистецтва, анімації, написання сценаріїв тощо. За перебігом проєкту слідкувала кваліфікована психологиня, яка по завершенні оцінила стан дітей: покращилися комунікаційні навички, зросла впевненість у собі, підвищилась ініціативність, з’явилися успіхи в навчанні. У групі з 16 дітей половина — нормотипові, решта — діти з медичними діагнозами та особливими освітніми потребами (аутизм, синдром Дауна, вади зору тощо).

29 квітня о 16:00 відбудеться онлайн-прем’єра фільму в національному онлайн-кінотеатрі SWEET.TV. Перегляд стрічки безкоштовний, необхідно лише зареєструватись на платформі. Ми вдячні нашим партнерам за підтримку і можливість показати стрічку українцям. Фізична прем’єра планувалась одночасно в Києві та Львові, але карантинні обмеження стали на заваді. Передуватиме демонстрації онлайн-пресконференція (почнеться о 15:00) за участі творців кінокартини. Трансляцію можна дивитися на офіційній Facebook-сторінці проєкту «Зірки на Землі».

Мета проєкту «Зірки на Землі» — показати можливість спільного навчання та взаємодії нормотипових дітей і дітей з особливими освітніми потребами. Таким дітлахам потрібні не окремі школи чи класи, а якісна співпраця. Адже й досі українське суспільство сприймає діагноз як вирок і викреслює аутистів та людей із синдромом Дауна з соціального життя.

Автори проєкту окрім документального фільму створили методичні посібник і відео, які дозволять проводити подібні заняття в усіх українських реабілітаційних центрах.

Співавторкою проєкту та режисеркою документального фільму є Сніжана Гусаревич. Сама ідея з’явилася в неї під час торішнього локдауну, після перегляду фільму про американських ветеранів, яких лікували арттерапією. Сніжані стало цікаво, чи існує такий проєкт в Україні. Разом із продюсеркою проєкту Світланою Рудюк вони довершили ідею, сфокусувавшись на різних видах мистецтва для дітей з особливими освітніми потребами.

Сніжана Гусаревич уже кілька років успішно працює в українській документалістиці. Торік вона випустила документальний повнометражний фільм NotAlone про Спільноту взаємодопомоги «Емаус-Оселя», що опікується безхатченками. Фільм отримав спеціальну відзнаку на 4-му Міжнародному кінофестивалі KharkivMeetDocs.

Світлана Рудюк є засновницею компанії «ДобранічФільм», режисеркою, сценаристкою та продюсеркою. Зовсім нещодавно вона представила документальну картину «Ваш Василь» про видатного українського поета та дисидента Василя Стуса. Операторка кінострічки — Таня Дудінік, з якою Сніжана Гусаревич уже працювала над ігровим фільмом «Сіль для моря», що порушує тему булінгу у школі.

Музику до фільму написав музикант Сергій Сидоренко, який співпрацює з такими зірками українського шоу-бізнесу, як «Океан Ельзи», Монатік, «Альона Альона», Тіна Кароль, Іван Дорн. Також він разом з майстрами компанії Yamaha розробляє музичні інструменти для людей з інвалідністю.

У межах 15-денного проєкту діти створили анімаційну стрічку. Опікувався цим процесом відомий фахівець зі стоп-моушн анімації, власник студії Ridni Родіон Шуб (зокрема, його роботу ви могли побачити у фільмі «Казка про Коника», представленому на Національному конкурсі Docudays UA). Кожна дитина вигадувала та розробляла власного персонажа для анімаційної казки під керівництвом дитячої письменниці та сценаристки Христини Венгринюк, викладачки з акторської майстерності і художньої керівниці дитячого інклюзивного театру Perfeco in Kilaba Уляни Данилюк та майстрині з прикладного мистецтва Олесі Возницької.

Проєкт підготовлено за підтримки Українського культурного фонду. Позиція Українського культурного фонду може не збігатися з думкою авторів.

Довідка:

Компанія «ДобранічФільм» займається як виробництвом фільмів, так і створенням соціальних проєктів.

У 2019 році вийшов повнометражний документальний фільм «Родинна справа». Презентації кінострічки відбулись у Києві («Будинок кіно», Київський військовий ліцей імені Івана Богуна, Центр реабілітації та реадаптації учасників АТО та ООС «ЯРМІЗ»), Сумах (Сумська муніципальна галерея) та Одесі (PMA Odessa Hub).

Тривають перемовини про можливість проведення показів для української діаспори в Європі, Америці та Канаді. Телевізійна прем’єра стрічки відбулася 8–9 травня 2020 року на каналі «UΛ:Культура». Ще одним проєктом компанії є короткометражний ігровий фільм-дебют «ОЙ!» — один з переможців 11-го конкурсного відбору Державного агентства України з питань кіно. Стрічка ввійшла до офіційної конкурсної програми національних короткометражних фільмів Одеського міжнародного фестивалю, а також франко-українського фестивалю МІСТ Kinofest та :Кінокульт і продовжує брати участь у кінофестивалях.

Повнометражний документальний фільм «NotАlone» — один з переможців 12-го конкурсного відбору Державного агентства України з питань кіно отримав спеціальну відзнаку на 4-му Міжнародному кінофестивалі KharkivMeetDocs у 2020-му році та далі продовжує фестивальне життя.

SWEET.TV — національний онлайн-кінотеатр, що відкриває доступ до телебачення та фільмів для всієї родини.

На платформі представлені 260+ телеканалів у HD та 4K, серед яких: національні, фільмові, преміальні, спортивні та інші. Якість картинки значно вища, ніж на кабельному чи супутниковому ТБ. Є можливість керувати ТБ-ефіром: пауза, перемотка і запис телепрограм до 7 діб.

Також абонентам доступна широка бібліотека фільмів, яку можна дивитися безкоштовно в тарифі: 10 000+ стрічок, прем’єри, а також українські та голлівудські ексклюзиви.

«Джерело» — навчально-реабілітаційний центр, який допомагає дітям і молоді з особливими потребами в Україні вже 25 років. Міждисциплінарна команда фахівців проводить реабілітаційні програми та доглядає за дітьми від 3 до 18 років, а також за людьми від 18 до 45 років. Працівники Центру використовують сучасні науково обґрунтовані методики, надають необхідну підтримку та допомогу в інтеграції осіб з інвалідністю в суспільство у винятковій атмосфері розуміння та любові. За час роботи у «Джерелі» послуги були надані близько 7000 дітям та молоді з особливими потребами. Центр став моделлю для розвитку подібних установ і в інших містах України.

Посилання:

Сторінка проєкту у Facebook https://www.facebook.com/ProjectStarsontheEarth

Офіційний сайт центру «Джерело» https://dzherelocentre.org.ua/

Офіційний сайт «ДобранічФільм» https://www.dobranichfilm.com/

Презентовано трейлер документального фільму «Зірки на Землі» про дітей з інвалідністю. Онлайн-прем’єра відбудеться 29 квітня. sweet.tv, зірки на землі, документальний фільм, проєкт, інвалідність

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*