Проведено діалогову зустріч щодо питання запровадження комплексної послуги раннього втручання

Проведено діалогову зустріч щодо питання запровадження комплексної послуги раннього втручання. бердянськ, забезпечення, зустріч, послуга, раннє втручання

Проведено діалогову зустріч щодо питання запровадження комплексної послуги раннього втручання. бердянськ, забезпечення, зустріч, послуга, раннє втручання

На виконання розпоряджень Кабінету Міністрів України від 22.05.2020 №350-р “Деякі питання створення системи надання послуги раннього втручання для забезпечення розвитку дитини, збереження її здоров’я та життя”, від 26 травня 2021 р. № 517-р “Про схвалення Концепції створення та розвитку системи раннього втручання”, розпорядження голови обласної державної адміністрації від 18.02.2020 № 69 “Про реалізацію в Запорізькій області у 2020-2021 роках пілотного проєкту “Створення системи надання послуги раннього втручання для забезпечення розвитку дитини збереження її здоров’я та життя” в рамках реалізації Стратегії розвитку надання соціальних послуг Бердянської міської територіальної громади на 2021 – 2027 роки, затвердженої рішенням чотирнадцятої сесії Бердянської міської ради від 08.07.2021 №3, у виконавчому комітеті Бердянської міської ради 20 липня 2021 року під головуванням заступниці міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Вікторії Васильчишиної відбулась діалогова зустріч.

У зустрічі прийняли участь начальниця управління праці та соціального захисту населення Наталія Токмань та її перша заступниця Світлана Болдирєва. директорка Комунальної установи “Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю” Бердянської міської ради Вєроніка Грєбєнщикова, директорка Бердянського міського центру соціальних служб Тетяна Батулинська, завідувачка денним стаціонаром КНП «Бердянське ТМО» Вікторина Малахова, заступниця директора з дитинства КНП «Бердянське ТМО» Олена Єсіна, практична психологіня КУ «Інклюзивно ресурсний центр» Олена Кідалова та за участю консультантки проєкту «Впровадження орієнтованого на потреби підходу в соціальному секторі» Ганною Левкіною, що реалізується за підтримки Німецького товариство ГО “Інститут соціальної політики регіону” міжнародного співробітництва( GIZ) і виконується за дорученням Уряду Федеративної Республіки Німеччина.

Діалог було організовано та проведено за підтримки Інженерів Порозуміння, згідно з проєктом «Діалог задля вирішення конфліктів», який впроваджується Українським центром Ненасильницького спілкування і примирення «Простір Гідності» у партнерстві з міжнародною миротворчою організацією ПАКС Нідерланди (Fund Peace Movement PAX) за фінансової підтримки Федерального Міністерства закордонних справ Німеччини (Auswärtiges Amt) Євгеном Кавуном.

Метою зустрічі є запровадження в громаді комплексної послуги раннього втручання, забезпечення міжсекторальної взаємодії фахівців соціальної сфери, спрямованої на забезпечення належного розвитку дитини, збереження її здоров`я та життя.

Раннє втручання є всесвітньо визнаною послугою, отримання якої максимально збільшує шанси дітей на реалізацію власного потенціалу, дає змогу максимально ефективно використовувати потенціал сім’ї для розвитку дитини та її підготовки до здобуття освіти в закладах освіти. Крім того, зазначеною послугою забезпечуються потреби сім’ї у професійній психологічній допомозі, а також повноцінна участь членів сім’ї в житті суспільства.

Всі присутні відмітили, що враховуючи вимоги нормативно-правових документів з питань соціального захисту населення, впровадження системи раннього втручання повинна поєднувати медичну, психологічну, соціальну та освітню складові, спрямовані на раннє виявлення та профілактику порушень розвитку у дітей, підвищення якості життя, дітей віком до чотирьох років, які мають порушення розвитку або в яких існує ризик виникнення таких порушень.

За результатами зустрічі були досягнуті домовленості про необхідність визначення повноважень кожного учасника процесу надання послуги раннього втручання, підготовки нормативного документу місцевого рівня щодо організації взаємодії закладів та установ соціальної сфери при наданні послуги раннього втручання, а також про необхідність проведення систематичних зустрічей з питання обговорення проблем, складнощів та можливостей покращення послуги раннього втручання в Бердянській громаді.

Проведено діалогову зустріч щодо питання запровадження комплексної послуги раннього втручання. бердянськ, забезпечення, зустріч, послуга, раннє втручання

Управління праці (Болдирєва С.В.)

Бердянська міська рада – офіційний сайт

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*