Проєкт №53 «Миколаїв – місто можливостей. Проект сприяння соціалізації та працевлаштуванню молоді з інвалідністю» став одним із переможців для реалізації коштом Громадського бюджету міста Миколаєва у 2021 році.
Авторками проєкту є співробітниці Центру соціально – психологічної підтримки, професійного розвитку та сприяння працевлаштуванню ЧНУ імені Петра Могили: координаторка з питань соціального напрямку та дослідження інновацій, Наталія Сараєва; викладач, психолог психоаналітичної орієнтації, тренер, консультант, Оксана Партенадзе; викладач, психолог-консультант, тренер, профорієнтолог, Людмила Опанасенко.
Голосування за проєкти тривало з 4 по 17 вересня 2020 року. Кожен мешканець міста міг проголосувати лише за 1 великий, 1 малий та 1 соціальний проєкт. Координаційна рада з питань Громадського бюджету 18 вересня підбила підсумки голосування і визначила переможцями 35 проєктів (11 великих, 18 маленьких та 6 соціальних).
Проєкт № 53 «Миколаїв – місто можливостей» посів третє місце в категорії «Соціальні проєкти-переможці», отримавши підтримку містян у 401 голос. Він пройшов усі необхідні стадії: перевірки експертною групою, визначення основних майбутніх розпорядників коштів (Управління молодіжної політики та Департамент праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради), доробки та усунення всіх зауважень від експертів, допуск проєкту до голосування та сам етап голосування містян.
Наступним кроком стане визначення виконавців проєкту (установи чи організації) та порядку, за яким будуть відбиратися учасники. Сподіваємось, що виконавцями зможуть стати представники Центру соціально-психологічної підтримки, адже Центр має великий досвід роботи з соціальними проєктами та такою категорією молоді. Учасниками проєкту стане молодь з інвалідністю від 16 до 35 років з Миколаєва (до 45 осіб). Також будуть залучені їхні батьки та опікуни, для яких буде надаватися психологічна підтримка у вигляді консультацій та тренінгів.
Для молоді буде створено простір спілкування та розвитку:
- арттерапевтичні тренінги та тренінги з комунікативності;
- онлайн-тренінги проєктування власного майбутнього;
- профорієнтаційні ігри для виявлення здібностей та схильностей молоді з особливими освітніми потребами до професій (анкетування, обговорення, надання професійних рекомендацій);
- тренінги з розвитку навичок роботи в команді і ділового спілкування;
- тренінги з проєктування професійної самореалізації (навички успішної самопрезентації при працевлаштуванні та написання резюме).
- артмайстерні для групи людей, які мають значні порушення психофізичного розвитку (отримають навички створення хенд-мейд виробів з метою подальшого використання знань для своєї роботи).
Все це допоможе учасникам зайняти активну життєву позицію щодо власного майбутнього, включитися в суспільне життя міста та долучитися до професійної самореалізації.
Серед інших заходів: проведення соціологічних досліджень. Роботодавців міста опитають про готовність брати на роботу людей з психофізичними особливостями розвитку та наявність робочих місць (потрібна кваліфікація); а молодь з інвалідністю пройде опитування щодо потреб в отриманні професійних навичок з подальшим працевлаштуванням. Наприкінці проєкту планують відкритий загальноміський захід «Миколаїв – місто можливостей» за участю роботодавців, представників влади, Департаменту праці та соціального захисту населення, центрів зайнятості м. Миколаєва та області з презентаціями вакансій та можливостей для працевлаштування осіб з інвалідністю.
Проєкт має бути реалізований до кінця 2021 року, надасть можливість молоді з інвалідністю включитися в соціальне життя міста та має збільшити кількість і якість кадрового потенціалу міста.
Чорноморський національний університет імені Петра Могили