Рятують активісти з Литви. В Харкові і Черкасах закінчився безкоштовний інсулін (ВІДЕО)

Рятують активісти з Литви. В Харкові і Черкасах закінчився безкоштовний інсулін (ВІДЕО). діабет, ліки, препарат, хворий, інсулін

В Україні – дефіцит інсуліну. Сотні хворих на діабет у багатьох містах уже не можуть отримати препарат. Лікарі не виписують рецепти, а медики усе пояснюють тим, що гроші, які держава виділила на відшкодування закупівлі медикаменту, закінчилися у серпні. Тож Департамент охорони здоров’я дав припис – рецепти на ліки не видавати.

У Черкасах понад 2 тис. хворих діабетом. На забезпечення їх інсуліном на початку року місто отримало від держави 10 млн грн субвенції, але цього вистачило тільки до серпня.

Інсулін в аптеках є, але розрахуватися за нього місту нема чим, пацієнти в розпачі.

Схожа ситуація у кількох містах Черкащини та Харківщині. Наприкінці серпня харків’яни вимагали у міської ради забезпечити їх препаратом. Держава профінансувала програму наполовину, а решту, впевнені городяни, має дати місто, що має бюджет у понад 16 млрд грн і витрачає десятки мільйонів на фонтани. Але мер заявив, що інсулін – державна програма, і відправив активістів просити гроші до МОЗу.

Однак у новопризначеному Міністерстві охорони здоров’я поки небагатослівні.

Поки у МОЗі шукають вихід, на місцях викручуються, як можуть. У Харкові частину грошей на інсулін перекинули з бюджету грудня і днями обіцяють поновити видавання препарату. Але це рятує не надовго, адже тільки у місті на програму бракує 14 млн грн, області треба втричі більше. Тож поки діабетики шукають ліки самотужки – тривалий час українців рятують активісти з Литви.

Безкоштовного інсуліну не видають також у Кропивницькому, Івано-Франківську та інших містах. Проблема повторюється ледь не щороку, і поки держава зволікає з її вирішенням, без рятівного препарату діабетики важко хворіють і навіть помирають.

ФАКТИ. ICTV

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*