Щеплення від коронавірусу вдома: черкащанка з інвалідністю поділилася досвідом

Щеплення від коронавірусу вдома: черкащанка з інвалідністю поділилася досвідом. вакцина, коронавирус, мобільна бригада, щеплення, інвалідність

Щеплення від коронавірусу вдома: черкащанка з інвалідністю поділилася досвідом. вакцина, коронавирус, мобільна бригада, щеплення, інвалідністьКолаж Суспільне, фото Тетяни Новакової

За інформацією Міністерства охорони здоров’я, маломобільні групи населення мають змогу щепитися від коронавірусу вдома. Черкащанка Тетяна Новакова, яка доглядає доньку з інвалідністю, розповіла Суспільному як вакцинувалась її Анастасія.

За словами Тетяни Новакової, щоб вакцинувати її доньку від коронавірусу, довелося самотужки слідкувати за інформацією щодо бажаної вакцини:

“Коли я побачила інформацію у ЗМІ, що прибула вакцина CoronaVac, вона мене одразу зацікавила, оскільки ця вакцина інактивована і для щеплення нею у пріорітеті були люди з інвалідністю та люди поважного віку. Оскільки Насті потрібно було їхати у санаторій, а уберегти її і себе від COVID-19 можна лише щепленням, ми вирішили вакцинуватись”.

Жінка пригадала, що минулого року довелось відмовились від такої поїздки, оскільки мали певні острахи:

“Термін перебування у санаторії складав 35 днів. Тому якби ми захворіли, я б не знала, що робити, оскільки санаторій знаходився далеко від дому. Ми порадились із сімейним лікарем, неврологом, а також вирішальним фактором стало те, що у Насті складна форма інвалідності, а також вона має ускладнення після хвороби на свинний грип — вона втратила можливість ходити, а також інші фактори призвели здоров’я до критичного стану”.

Зі слів жінки, коли постало питання, чи вакцинуватись від коронавірусу, чи ні, одразу для себе вирішили, хоч щеплення від інших хвороб не робили. Під питанням було лише вакциною якого виробника це зробити:

“Спочатку трішки побоювались, а зараз про це не шкодуємо. Тепер ми можемо відвідувати без остраху різні заходи, їздити у громадському транспорті. У Насті є проблеми із диханням, у масці вона починає задихатись, тому зараз вона має можливість її знімати. Про цей вибір ми не шкодуємо”.

За інформацією МОЗ, для щеплення вдома маломобільні люди можуть звернутись до сімейного лікаря. Та Тетяні Новаковій з донькою Анастасією довелось звертатись також в інші інстанції:

“Від ЗМІ я дізналась, що починається вакцинальна кампанія саме для людей з інвалідністю, тому я одразу звернулась до нашої сімейної лікарки. Та за її словами, вакцинуватись на той момент могли люди лише пенсійного віку. Мені довелось звертатись і до міського департаменту охорони здоров’я, і до обласного, і тільки потім наша сімейна лікарка зателефонувала мені і повідомила, що нас додали у список на вакцинацію”.

Щоб отримати щеплення швидко, жінці довелося ще раз звернутися у поліклініку з проханням:

“Коли ми попросили пришвидшити цей процес, адже мали від’їжджати у санаторій, на наше прохання відгукнулись і вже наступного дня нас провакцинували без черги. Другу дозу вакцини ми отримали вже по приїзду із санаторію”.

Тетяна Новакова розповіла, що щепитися хотіла саме вакциною CoronaVac:

“Ми з Настею зробили акцент саме на вакцину CoronaVac, оскільки вона інактивована і вважається найбезпечнішою для такої категорії людей, як моя донька. Настя пересувається на візку, має проблеми з імунітетом, оскільки його майже немає після перенесеної нейроінфекції”, — пояснила пані Тетяна.

Їхати на щеплення їм не довелось, адже мобільна бригада завітала до них додому:

“Зранку нам зателефонували та попередили за день до проведення щеплення, і, навіть, підібрали зручний для нас час. Приємно було, що лікарі приїхали у захисних костюмах, швидко провели процедуру. Настя була приємно вражена ставленням персоналу під час вакцинації. Лікарі попередили про можливі побічні дії та радили звернутись у випадку їх проявлення до сімейного лікаря. Та, на щастя, жодних побічних реакцій у нас не було і через три дні я поділилась нашим досвідом на сторінці у фейсбуці”.

Щеплення від коронавірусу вдома: черкащанка з інвалідністю поділилася досвідом. вакцина, коронавирус, мобільна бригада, щеплення, інвалідністьСкрін з фейсбука Тетяни Новакової

Жінка вважає, що ділитись таким досвідом потрібно, адже серед людей існує чимало міфів та побоювань щодо вакцинації від коронавірусу:

“Наприклад, у нашому будинку є люди з інвалідністю. Із усього будинку лише одна сім’я прийняла рішення щепитись. Тобто ми ні на кого не впливаємо, ми лише показуємо своїм прикладом, що це не страшно, а навпаки — безпечно. Ми говоримо про те, що зараз ми провакцинувались і тепер не турбуємось, що у випадку хвороби матимемо якісь ускладнення, чи важкий її перебіг, як, до прикладу, у сім’ї мого старшого сина. Уся родина перехворіла та, навіть через пів року після хвороби, мають проблеми із диханням”.

Пані Тетяна розповіла, що їхні друзі з інших міст також згодом вакцинувалися від коронавірусу за її прикладом:

“Наші друзі з інших міст, які також маломобільні, після мого допису у фейсбуці вакцинувались. Вони звертались до сімейних лікарів, які дали добро, тому приємно, що ми своїм прикладом надихнули когось і дали роздуми для інших людей”.

Жінка радіє, що разом із донькою вони мають змогу вести звичний спосіб життя: подорожувати, відпочивати і зустрічатись із друзями.

Катерина Криниця

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*