У 1-шій міській лікарні Львова створили Центр раннього втручання (ФОТО, ВІДЕО)

У 1-шій міській лікарні Львова створили Центр раннього втручання (ФОТО, ВІДЕО). львів, лікарня, раннє втручання, реабілітація, розвиток

У 1-шій міській лікарні Львова створили Центр раннього втручання. львів, лікарня, раннє втручання, реабілітація, розвитокфото: Роман Балук

Тепер послугу раннього втручання у Львові зможуть отримати більше сімей, в яких виховуються діти з порушеннями розвитку. Декілька тижнів тому на базі 1-шої міської клінічної лікарні (біля поліклінічного відділення на вул. Мазепи, 25) запрацював Центр раннього втручання. Тут з малюками, віком до 3-х років, працюють фахівці, які допомагають їм розвиватись, а також адаптуватись їм та їхнім батькам до життя в суспільстві.

У 1-шій міській лікарні Львова створили Центр раннього втручання. львів, лікарня, раннє втручання, реабілітація, розвитокфото: Роман Балук

«Я вражений, дуже красиво зроблено. Такий центр і такі фахівці, які тут є, це велика допомога батькам, які мають дітей з порушенням розвитку. Приємно, що це вже третій такий центр, який ми відкрили по місту», — сказав мер Львова Андрій Садовий під час огляду центру.

Новостворений центр — уже третій на базі міських медичних закладів. Раніше такі центри відкрили на базі 4-ї міської поліклініки, що на Сихові, та на базі 5-ї міської клінічної поліклініки, що у Залізничному районі. Центр на базі 1-шої міської лікарні обслуговуватиме діток Шевченківського району.

«До нас на огляд усіх новонароджених діток Шевченківського району скеровують сімейні лікарі. Якщо у дитини є певні порушення розвитку, то ми працюємо з цією дитиною і її батьками, даємо рекомендації.

Ми можемо навчити, як правильно годувати дитину, як дитину вчасно посадити, як і коли поставити на ніжки і, навіть, навчити ходити. І плюс — тут є психологічна підтримка батьків, які в таких ситуаціях не знають, що з дітьми робити. Бо дуже часто є патології, які не виявляються одразу, а пізніше — це, найчастіше, затримка мовленнєвого розвитку, аутизм. І чим швидше ми виявляємо затримки мовленнєвого розвитку, тим швидше ми можемо робити діагностику. Всі діти із соматичною, неврологічною патологію мають пройти цей курс реабілітації. Тут поруч завжди є батьки, дитина не сама, і це дуже важливо”, — розповів Юрій Копилюк, завідувач відділення центру раннього втручання, лікар-невролог вищої категорії.

Головна особливість такого центру в тому, що фахівці працюють не лише з дитиною, яка має вади розвитку, а зі всією сім’єю. Загалом послуга втручання призначена для того, щоб допомогти батькам, в яких народилась дитина з порушенням розвитку, з раннього віку працювати з нею, правильно доглядати і виробляти в неї навики, які допоможуть їй інтегруватися в суспільство і не відчувати себе обмеженою.

У новому Центрі раннього втручання є невролог, психолог, логопед і два фізіотерапевта (ерготерапевти). Ще планують ввести у штат лікаря лікувальної фізкультури і консультативних лікарів, таких як ортопед, окуліст тощо. Серед обладнання — спеціальне крісло, гірка, щоб навчити діток робити кроки, ігровий матрац для вправ, ігровий (або так званий реабілітаційний) столик.

Зараз, зважаючи на карантин, на реабілітації перебуває 10 діток, які займаються зі своїми батьками разом. Курс реабілітації – 10 днів.

Надання реабілітаційних послуг фінансує Національна служба здоров’я України, з якою 1-ша лікарня уклала договір на ранній пакет реабілітації.

відео: Андрій Андрух

Марія Демчина

фото: Роман Балук

Львівська міська рада

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*