Про пошук роботи для людей з інвалідністю в ефірі обласного телебачення

Про пошук роботи для людей з інвалідністю в ефірі обласного телебачення. черкаська область, безробітний, працевлаштування, служба зайнятості, інвалідність

Про пошук роботи для людей з інвалідністю в ефірі обласного телебачення. черкаська область, безробітний, працевлаштування, служба зайнятості, інвалідність

Про послуги служби зайнятості людям з інвалідністю та можливості працевлаштування таких громадян, розповіла журналістам Черкаського обласного телебачення ТРК «Ільдана» начальник відділу організації сприяння працевлаштуванню Наталія Мінько.

Для вирішення питань працевлаштування осіб з інвалідністю Черкаською обласною службою зайнятості проводиться постійна цілеспрямована робота: забезпечується надання всього комплексу послуг з професійної орієнтації, реабілітації та працевлаштування осіб з інвалідністю. До кожної такої особи, яка звертається до служби зайнятості, застосовується індивідуальний підхід.

У коментарі Наталія Мінько наголосила, що фахівці, які здійснюють функції кар’єрного радника, надають клієнтам служби зайнятості якісні послуги з планування кар’єри з урахуванням їх можливостей, індивідуальних потреб, рівня професіоналізму та ступеня трудової мотивації і мобільності шукачів роботи, медичних рекомендацій, індивідуальної програми реабілітації та з урахуванням побажань щодо умов праці. Головне завдання кар’єрних радників – зацікавити громадян, постійно тримати в тонусі свою кар’єру, тому що вимога сьогодення – навички та компетенції, які не пов’язані з дипломом, головне – що клієнт може робити практично, а не теоретично.

«За десять місяців поточного року скористалися послугами служби зайнятості та отримали статус безробітного майже 3 тисячі осіб з інвалідністю. Працевлаштовані за направленням служби зайнятості близько 650 осіб, а це кожна 5 безробітна особа з інвалідністю. Значна увага приділяється формам активної підтримки безробітних (перенавчання, участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру), які сприяють ефективному вирішенню зайнятості таких громадян, дають можливість розширити рамки пошуку підходящої роботи та реалізуватися на ринку праці. У цьому році проходили професійне навчання 139 осіб, закінчили навчання 136 осіб, з них 120 осіб працевлаштовані. Також такі громадяни, залучаються до участі в громадських та інших роботах тимчасового характеру; в цьому році до таких робіт залучено 215 осіб. Профорієнтаційні послуги отримали майже всі особи з інвалідністю», – прокоментувала начальник відділу.

Також Наталія Мінько зазначила, що служба зайнятості сприяє і реалізації власних бізнес-ідей таких громадян. Так в цьому році одноразово виплату допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності надано 13 особам з інвалідністю з міст Черкаси, Умані, Канева, Чигиринського, Чорнобаївського та Городищенського районів. Колишні безробітні, які започаткували власну справу, надають послуги у сферах: бухгалтерського обліку й аудиту, права, офісних адміністративних послуг, послуг таксі, технічного обслуговування та ремонту автотранспортних засобів, роздрібної торгівлі фармацевтичними товарами, роздрібної торгівлі продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами тощо.

Довідково:

Законодавство гарантує особам з інвалідністю рівні з усіма іншими громадянами можливості для участі в усіх сферах суспільного життя, створення необхідних умов, які дають можливість особам з інвалідністю реалізуватись та вести повноцінний спосіб життя згідно з індивідуальними можливостями, здібностями та інтересами.

Державна служба зайнятості відповідно до законів України «Про зайнятість населення», «Про основи соціальної захищеності людей з інвалідністю в Україні» та «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні» сприяє трудовій реабілітації, працевлаштуванню громадян з інвалідністю з урахуванням рекомендацій медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) на вільні та новостворені робочі місця, заявлені підприємствами.

Роботодавцю, який працевлаштовує на нове робоче місце, строком не менше ніж на два роки, громадян, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню (в тому числі осіб з інвалідністю), та яким надано статус безробітного, щомісяця компенсуються фактичні витрати у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за відповідну особу за місяць, за який він сплачений.

Компенсація виплачується протягом одного року з дня працевлаштування особи. Джерела фінансування можуть бути різними в залежності від категорії клієнтів служби зайнятості. В першу чергу, це кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. По-друге, це кошти Фонду соціального захисту інвалідів, у разі працевлаштування таких громадян, які мають статус безробітних, але яким, відповідно до законодавства, допомога по безробіттю не призначається. У 2020 році рішення про виплату компенсації роботодавцям прийнято по 17 особам з інвалідністю.

Крім того, з 2019 року Державна служба зайнятості запровадила інститут кар’єрного радника, який передбачає новий підхід в обслуговуванні клієнтів. Орієнтація на потреби клієнта, індивідуальний план працевлаштування та соціальний супровід – кар’єрні радники стали реформаторами стратегії працевлаштування безробітних осіб з інвалідністю.

Відділ організації сприяння працевлаштуванню ОЦЗ

Відділ інформаційної роботи ОЦЗ

Черкаський обласний центр зайнятості

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*