У Хмельницькому слабозорі діти стали героями дитячої вистави

У Хмельницькому слабозорі діти стали героями дитячої вистави. хмельницький, вистава, проєкт, слабозорий, інвалідність

У Хмельницькому слабозорі діти стали героями дитячої вистави. хмельницький, вистава, проєкт, слабозорий, інвалідністьФото: Хмельницька обласна бібліотека для дітей імені Шевченка.

Сім слабозорих дітей з Хмельницького дошкільного закладу № 8 стали героями інтерактивної інклюзивної вистави «Подорож до сонечка», повідомляє Суспільне.

Про це Суспільному розповіла координаторка проєкту, завідувачка відділу роботи з користувачами-дошкільниками і учнями 1-4 класів Хмельницької обласної бібліотеки для дітей імені Шевченка Наталя Сопрук.

За її словами, вона та інші бібліотекарі подали проєкт до Українського культурного фонду, і його схвалили. В липні надійшли понад 100 тисяч гривень, за які закупили сенсорне обладнання для вистави: м’які модулі, сухий душ, анімаційний світловий стіл-пісочницю, кульковий басейн.

Режисерка вистави Марина Семенюк написала сценарій, ролі дітям надсилали електронною поштою, розповідає Наталя Сопрук. Додає: під час карантину режисерка, бібліотекарі та психологиня Наталія Берегова працювали з акторами онлайн. Тепер діти по одному приходять до книгозбірні на індивідуальні репетиції.

«Проєкт спрямований на створення сприятливих умов для творчого розвитку і успішної соціальної адаптації користувачів бібліотеки з числа дітей з інвалідністю. Сюжет вистави у нас такий, герої нашої вистави ростуть під сонечком, але в результаті вони знаходять себе, до них приходить розуміння, чому саме такі вони потрібні у цьому світі», – каже координаторка проєкту інтерактивної інклюзивної вистави «Подорож до сонечка» Наталя Сопрук.

Наприкінці серпня актори гратимуть на малій сцені театру Старицького, їх зніматимуть на відео і далі матеріал монтуватимуть для вистави онлайн.

Неля Шпулак

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*