У Краматорську відбулася презентація україномовної бібліотеки, яку заснував 13-річний хлопчик із Сергіївки (ФОТО, ВІДЕО)

У Краматорську відбулася презентація україномовної бібліотеки, яку заснував 13-річний хлопчик із Сергіївки (ФОТО, ВІДЕО). дмитро ружевич, краматорськ, проект «дмитрикова бібліотека», інвалідність, ініціатива «додай читання», person, clothing, indoor, book, library, human face, toddler, child, group, boy. A group of people posing for the camera

У Краматорську відбулася презентація україномовної бібліотеки, яку заснував 13-річний хлопчик із Сергіївки. дмитро ружевич, краматорськ, проект «дмитрикова бібліотека», інвалідність, ініціатива «додай читання»У середу, 14 грудня о 12:00 в краматорській ЗОШ №12 відбулася подія під назвою «Посвята в директори бібліотеки». Директором бібліотеки став 13-річний підліток Дмитро Ружевич.

Хлопець відкрив власну бібліотеку, яку він започатковує для односельців в рамках Всеукраїнської ініціативи «Додай читання». До волонтерського проекту долучилося 20 шкіл з Києва, Івано-Франківська, Кривого Рогу та Ковеля.

Другий рік поспіль хлопець з села Сергіївка Слов’янського району Донецької області листується з однолітками з усієї країни, аби дізнатися про їхнє життя і здолати сум інвалідного візка та байдужість оточуючих, для яких візочник – «непомітна проблема». Разом з листами діти надсилають книжки – Дмитро любить читати, але в шкільній та сільській бібліотеці бракує сучасних книг, особливо – українською.

Подаровані дітьми звідусіль книги Дмитро позначатиме власним екс-лібрисом, який виготовив для нього київський волонтер. Цей ексклюзивний штамп безпосередньо на зустрічі вручила хлопцю та його родині авторка проекту письменниця Євгенія Пірог з Києва. Частина книг з приватної «Бібліотеки Дмитра Ружевича» потраплятиме до місцевих книгозбірень – в його школі та рідному селі.

Так 13-річний хлопець, який має складну ваду здоров’я, подолав самотність та став для свого селища ключем до читацького прориву.

Як і передбачалось, у програмі відбулася презентація книжкової шпаківні для школи села Сергіївка, позначення екс-лібрисом нових книжкових надходжень, спілкування з читацьким активом школи № 12 – учасниками Всеукраїнської ініціативи «Додай читання». Координував та підтримував проект в Донецькій області пластун із Краматорська керівник ГО «Лібері Лібераті» Максим Потапчук.

Для подальшого розвитку проекту «Дмитрикова БІБЛІОТЕКА» хлопця необхідно забезпечити якісним Інтернетом для СКАЙП-спілкування з друзями, яких Дмитро тепер має по всій Україні. Є прохання до всіх небайдужих сприяти вирішенню цієї задачі.

Феноменальний хлопчик не скорився обставинам та організував приватну бібліотеку, яка стала культурним порталом для його села

Є прохання до ЗМІ поширити унікальну історію приватної бібліотеки підлітка з інвалідністю – бібліотеки, що стала культурним порталом для нього та його односельців.

Контактні дані:

Євгенія Пірог, тел. 050 727 7270, е-мейл:
Максим Потапчук, тел. 099 140 5029

На пульсе Краматорска

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*