У Луцьку працюватиме нова служба супроводу незрячих

У Луцьку працюватиме нова служба супроводу незрячих. луцьк, вади зору, незрячий, служба супроводу, інвалідність, person, indoor, computer, laptop, clothing, working, classroom, whiteboard, book, worktable. A man sitting at a table using a laptop computer

У Луцьку працюватиме нова служба супроводу незрячих. луцьк, вади зору, незрячий, служба супроводу, інвалідність

Нова служба супроводу незрячих невдовзі розпочне свою роботу у Луцьку. З цього року фінансуванням цієї структури повністю займатиметься Луцька міська рада.

Про це під час зустрічі із головою ГО «Генерація успішної дії» Віталієм Ткачуком 22 січня розповів радник Луцького міського голови Ігор Поліщук.

Він наголосив, що цього року міська рада повністю взяла на себе фінансування служби супроводу незрячих, адже раніше це відбувалось у співпраці із міським центром зайнятості. Окрім доброї та корисної справи така інновація забезпечить ще й мінімум трьох людей з інвалідністю робочими місцями:

«Донедавна супроводом незрячих займався Луцький міський центр зайнятості. Але там була велика плинність кадрів, люди змінювались, і кожній наступній людині потрібно було пояснювати, що і до чого. Це викликало певні незручності. Через були перебої у роботі», – зазначив посадовець.

Він пригадав соціальний експеримент, який у міськраді започаткували ще у 2017 році:

«Минулого року ми вчергове провели соціальний експеримент, де я ходив містом з зав’язаними очима, перевіряючи його на доступність для слабозорих та незрячих людей. Було багато речей, що потребували змін. Однак, за станом на сьогодні є позитивна динаміка змін», – каже радник міського голови.

Ігор Поліщук зазначив, що наразі на вулицях Луцька вкладають спеціальну направляючу тактильну плитку, яка стане дуже помічною для людей із вадами зору.

Також він наголосив, що у цього року міська рада працюватиме над встановленням більшої кількості маячків на світлофорах:

«Бо коли незряча людина підходить до пішохідного переходу, вона не знає, можна переходити дорогу чи ні, адже не бачить червоне чи зелене світло на світлофорі. А ось із допомогою маячка вона зможе це зробити самостійно і без зайвого ризику. Окрім цього, у 2019-му передбачається багато інших покращень у місті для людей із вадами зору, зокрема і в напрямку доступності», – поділився планами на прийдешній рік чиновник.

Натомість, зі слів Віталія Ткачука, завдяки тому, що міська рада бере на себе фінансування служби супроводу, нові робочі місця отримають мінімум три людини.

«Кожні півроку будемо змінювати операторів служби супроводу. Це будуть люди незрячі. І один із супроводжуючих має мати інвалідність або по зору, або іншої нозології», – каже очільник «Генерації успішної дії».

Волинські Новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*