У Міністерстві охорони здоров’я України відбулось перше засідання Платформи раннього втручання

У Міністерстві охорони здоров’я України відбулось перше засідання Платформи раннього втручання. платформа діалогу, засідання, порушення розвитку, раннє втручання, інвалідність, person, wall, clothing, indoor, human face, man, smile, ceiling, woman, suit. A group of people standing in front of a crowd posing for the camera

У Міністерстві охорони здоров’я України відбулось перше засідання Платформи раннього втручання. платформа діалогу, засідання, порушення розвитку, раннє втручання, інвалідність

11 травня 2017 року у Києві відбулось перше засідання Платформи діалогу щодо створення в Україні системи послуг раннього втручання, учасниками якого були всі підписанти Меморандуму та представники пілотних регіонів.

Нагадаємо, що 13 квітня 2017 року відбулося підписання Меморандуму між Міністерством охорони здоров’я України, Міністерством освіти та науки України, Міністерством соціальної політики України, Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України, Благодійним фондом «Інститут раннього втручання», Всеукраїнською Фундацією «Захист прав дітей», Дитячим Фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, Фундацією «Soft Tulip» (Нідерланди) та Європейською асоціацією раннього втручання «EURLYAID».

Платформа, що створена в рамках підписаного Меморандуму, забезпечуватиме діалог між громадянським суспільством, урядом Україні та міжнародними організаціями щодо створення системи послуг раннього втручання в Україні.

Учасниками Платформи є представники ключових міністерств (МОЗ, МОН, Мінсоц), представники національних та міжнародних організацій та представники ОДА з пілотних регіонів, зокрема, Харківської, Закарпатської, Львівської, Одеської, Дніпропетровської, Донецької, Запорізької та Луганської областей.

Учасникам засідання представили бачення українських експертів щодо філософії та системи надання послуги раннього втручання. Відбулась презентація проектів у сфері послуг раннього втручання, що реалізуються в Україні державними та недержавними організаціями, міжнародними партнерами.

Представники пілотних регіонів надали інформацію щодо стану справ на місцях, обмінялися досвідом вирішенням проблемних питань та перспективами на майбутнє. Учасники обговорили стратегію функціонування Платформи та спланували свої подальші дії.

Створення системи раннього втручання запровадить міждисциплінарну і комплексну сімейно-центровану допомогу від держави та неурядових організацій для дітей з інвалідністю, порушеннями розвитку та ризиком їх виникнення і їхнім батьками.

Раннє втручання — це міждисциплінарна сімейно-центрована комплексна допомога для сім’ї з дитиною від народження до 4-х років, що має інвалідність, порушення розвитку чи ризик їх виникнення. Система раннього втручання підтримує всю сім’ю, даючи їй навички, необхідні для забезпечення найкращих умов для збереження здоров’я дитини, її розвитку і освіти. Це допомагає запобігти прогресуванню розладів, а також попереджає інституціоналізацію дітей.

Завдяки ранньому втручанню діти і батьки отримують знання, навички, що дозволяють їм підвищити якість життя та бути повноцінними члена суспільства.

Більше інформації про раннє втручання та розвиток цієї послуги в Україні можна дізнатися за посиланням: http://rvua.com.ua/

Міністерство охорони здоров’я України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*