У міській раді презентували проєкт «Бачити серцем» (ФОТО)

У міській раді презентували проєкт «Бачити серцем» (ФОТО). бачити серцем, житомир, незрячий, проєкт, інвалідність

У міській раді презентували проєкт «Бачити серцем». бачити серцем, житомир, незрячий, проєкт, інвалідність

1 серпня в прес-центрі міської ради відбулася презентація проєкту Житомирської обласної громадської організації «Житомирська обласна спілка культури та мистецтва інвалідів» «Бачити серцем» – мистецькі заходи для людей з інвалідністю по зору», що реалізовуватиметься за підтримки Українського культурного фонду в рамках програми «Інклюзивне мистецтво» в м. Житомирі, м. Луцьку, м. Хмельницькому та м. Полтаві. Спікерами Голова спілки, керівник проєкту Валентина Позняк та Народний художник України Юрій Камишний ознайомили учасників прес-конференції з запланованими в рамках проєкту заходами. Слід зазначити, що виставка картин Юрія Камишного є однією зі складових проєкту.

Під час реалізації проєкту у серпні – жовтні 2019 р. відбудуться тренінги з аудіодискрипції для представників закладів культури. Незрячі спікери, спеціалісти по роботі з інвалідами по зору поділяться досвідом щодо організації специфічних мистецьких заходів, екскурсій, перформансів. Працівники культурних установ зможуть наочно побачити алгоритм роботи з незрячими людьми під час аналізу візуальних творів мистецтва, познайомитись з різноманітними форматами та методами роботи з різними категоріями інвалідів по зору. Навчити «зрячих» не боятися, не співчувати, а працювати з «незрячою» аудиторією – одне із завдань проекту, своєрідна інтелектуальна культурна продукція, яку отримає «здорове» суспільство від інклюзивної меншості.

Вже 8 – 10 серпня у Полтаві пройдуть перші заходи в рамках проєкту: тренінг, перформанс «Бачити серцем», учасники проекту також відвідають фестиваль в смт Опішня «Борщик у глиняному горщику».

В рамках проєкту в Полтаві, Хмельницькому, Луцьку та Житомирі також відбудеться мистецький захід для людей з інвалідністю по зору – перформанс «Бачити серцем». Незрячих людей познайомлять з живописними творами народного художника України – Юрія Камишного.

До картин відомого митця написано багато віршів та пісень, більшість з них виконають незрячі люди, зокрема гурт «Гармонія». В піснях та поетичних творах передається задум, настрій, емоції, які митці відчували, споглядаючи художній твір – певну картину Юрія Камишного. Основне завдання заходу – довести, що люди із вадами зору насправді можуть бачити набагато більше, аніж звичайні люди, тому що головне у сприйманні мистецтва – це вміння відчувати та бачити серцем.

Також для учасників проєкту – інвалідів з вадами зору – будуть організовані спеціальні екскурсії по музеях Полтави, Хмельницького, Луцьку та Житомира.

Під час цих мистецьких заходів планується налагодити обмін досвідом з представниками громадських організацій Житомирщини, Полтавщини, Хмельниччини та Волині для подальшої співпраці.

Довідково:

Український культурний фонд – державна установа, створена у 2017 році, на підставі відповідного Закону України, з метою сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі, забезпечення сприятливих умов для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості і суспільства, широкого доступу громадян до національного культурного надбання, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір. Діяльність фонду, згідно чинного законодавства, спрямовується та координується Міністерством культури України. Підтримка проектів Українським культурним фондом здійснюється на конкурсних засадах.

Житомирська міська рада

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*