Перша дитяча інклюзивна карамельна запрацювала в Ужгороді (ВІДЕО)

Перша дитяча інклюзивна карамельна запрацювала в Ужгороді (ВІДЕО). золоті серця закарпаття, ужгород, кафе-кондитерська, проект, інвалідність

Майстерня мрії для особливих людей! 10-ро мам дітей з ментальною інвалідністю об’єдналися і започаткували проект «Золоті серця Закарпаття». За власний кошт винайняли в Ужгороді приміщення, у якому готуються до відкриття власного кафе-кондитерської.

Олена Логвіненко мама 18-тирічного хлопця, який хворіє на аутизм. Жінка каже: роботи для таких, як її син – нема. Тому тут люди з синдромом Дауна, або аутизмом працюватимуть поряд із професійними кондитерами, як Павло Бодак. Чоловік займається виготовленням солодощів більше 7-ти років, вже познайомився з десятьма своїми майбутніми колегами і чітко знає чим зайняти кожного.

2 серпня, у Совиному Гнізді, команда ідейників, презентувала свій проект для ужгородців, а Павло зробив 6 заготовок шоколадних цукерок, які незабаром створюватимуть особливі діти.

Тетяна, яка має другу групу інвалідності, скоштувавши усі представлені смаколики – вже обрала, яку цукерку зробить першою.

Мама Тетяни переконана така робота дівчинці буде не лише до снаги, а й у задоволення. Крім того, для неї це можливість стати більш самостійною, комунікабельною та навіть заробляти власні кошти.

Для Закарпаття це перший проект соціального підприємництва, який дає можливість реалізувати психологічну, трудову та соціальну підтримку таким дітям. Натомість у великих містах, подібні проекти вже є.

Загалом проект інклюзивної кондитерської школи, вартує понад мільйон гривень. Ініціатори кажуть: цих коштів буде достатньо, щоб повністю запустити кафе-кондитерську. Зараз сподіваються на підтримку меценатів та спонсорів. Крім того подають заявки на різні гранти. Сама ж кав’ярня, сподіваються організатори, запрацює вже з наступного року.

Sirius

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*