У парку Шевченка демонстрували Конституцію шрифтом Брайля та співали гімн жестовою мовою

У парку Шевченка демонстрували Конституцію шрифтом Брайля та співали гімн жестовою мовою. київ, конституція, гімн, жестова мова, шрифт брайля

У парку Шевченка демонстрували Конституцію шрифтом Брайля та співали гімн жестовою мовою. київ, конституція, гімн, жестова мова, шрифт брайляЛеоніда Пономарьова із Конституцією України надрукованою шрифтом Брайля. Фото зі сторінки Леоніди Пономарьової

Кияни мали можливість вивчити базові жести та спробувати себе в ролі того, хто супроводжує людину з порушенням зору 3 липня у парку імені Шевченка.

“Сьогодні разом з громадськими організаціями навчали взаємодіяти з людьми з інвалідністю усіх охочих в парку Шевченка. Розказували їм про те, як працюють, навчаються та влаштовують побут люди з порушеннями зору та слуху. Якими допоміжними засобами користуються», — зазначила Леся Петрівська, Уповноважена з прав людей із інвалідністю.

Також демонстрували Конституцію України шрифтом Брайля та співали національний гімн жестовою мовою.

“Єдина різниця між нами лише в зовнішності. Але кожен має право на яскраве повноцінне життя в суспільстві», — підкреслила Леся Петрівська.

Люди з інвалідністю, використовуючи допоміжні засоби, які дозволяють вести самостійний спосіб життя, інколи залишаються залежними від допомоги оточуючих. «Білі тростини» та жестова мова є важливими інструментами в житті людей з інвалідністю, тому необхідним є популяризація цих та інших засобів серед киян.

Нагадаємо, Київрада підтримала призначення Лесі Петрівської Уповноваженим з прав людей із інвалідністю. Уповноважений забезпечує здійснення Київською міською радою конституційних повноважень щодо забезпечення додержання прав і законних інтересів людей з інвалідністю, у тому числі тих, які отримали інвалідність у зоні проведення антитерористичної операції, інвалідів війни.

Наталка Марків

«Вечірній Київ»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*