В трьох музеях Харківщини створять нові аудіогіди для незрячих відвідувачів

В трьох музеях Харківщини створять нові аудіогіди для незрячих відвідувачів. харків, аудіогід, аудіоекскурсія, музей, незрячий

В трьох музеях Харківщини створять нові аудіогіди для незрячих відвідувачів. харків, аудіогід, аудіоекскурсія, музей, незрячийЛітературно-меморіальний музей Григорія Сковороди. Фото: Facebook/PublicAlternative

Аудіоекскурсії готують для Харківського художнього музею, його філіалу в Пархомівці та Літературно-меморіального музею Григорія Сковороди в Сковородинівці.

Нові аудіоекскурсії готують для Харківського художнього музею, його філіалу в Пархомівці та Літературно-меморіального музею Григорія Сковороди в селі Сковородинівка.

Над створенням аудіогідів, якими можуть користуватися незрячі відвідувачі музеїв, працює команда фестивалю «Інклюзіон» і громадської організації «Громадська альтернатива».

Нові аудіоекскурсії, які можна прослухати на смартфонах, наразі готують для Харківського художнього музею, його філіалу в селі Пархомівка Краснокутького району та Літературно-меморіального музею Григорія Сковороди в селі Сковородинівка на Чугуївщині.

«Аудіоекскурсії будуть безкоштовними. Їх готують з урахуванням тифлометодики, тобто вони будуть цікаві в тому числі незрячим відвідувачам. Тексти готують працівники музеїв, записом та аудіоефектами будуть займатися фахівці із запису аудіокниг та медіапродуктів», — розповідають організатори проекту.

Планується записати три версії: українською, англійською і німецькою мовами. Нові аудіогіди можна буде прослухати вже восени.

Це вже другий проект зі створення музейних екскурсій, які можна безкоштовно слухати з телефону. Минулої осені команда «Інклюзіону» презентувала перший аудіогід у Харківському художньому музеї: тривалістю 45 хвилин, з розповіддю про дев’ять експонатів. Українською мовою екскурсію вже прослухали майже 500 відвідувачів, більшість з яких вперше побували в музеї. Англомовну версію — понад 150.

За словами керівниці «Громадської альтернативи» Марії Ясеновської, кошти для створення першого аудіогіда збирали за допомогою небайдужих людей. Новий проект отримав державну підтримку — з боку Українського культурного фонду.

MediaPort

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*