В Україні стартували безплатні тренінги для батьків дітей із інвалідністю. Як взяти участь?

В Україні стартували безплатні тренінги для батьків дітей із інвалідністю. Як взяти участь?. батьки, вебінар, діти, тренинг, інвалідність

В Україні стартували безплатні тренінги для батьків дітей із інвалідністю. Як взяти участь?. батьки, вебінар, діти, тренинг, інвалідністьІлюстративне фото: парк розваг для дітей з інвалідністю у Львові
Facebook / Львівська міська рада

В Україні розпочалися навчальні вебінари для батьків, які виховують дітей з інвалідністю. Тренінги відбуватимуться онлайн, тож участь у них можуть взяти сім’ї з різних регіонів.

Відповідний проєкт реалізовують БФ «Світ Українцям» та ГО «Епіпросвіта».

Досвідчені психологи проведуть 32 навчальні онлайн-вебінари. Батьками дітей з інвалідністю розкажуть про те, як знаходити ресурси за хронічної втоми, як долати кризу, що може виникати в таких сім’ях, та як справлятись з іншими труднощами — наприклад, з пошуком роботи чи отриманням соціальних послуг.

«Весна — це один з найскладніших періодів для людей з інвалідністю та їхніх сімей. Через зміни погоди активізуються епілепсія та інші серйозні хвороби. Саме тому нам було важливо почати ці вебінари зараз, в період турбулентності та випробувань. Показати батькам, що вони не самі, підтримати їх та дати опору», — наголосила засновниця ГО «Епіпросвіта» Нія Нікель.

Освітні тренінги відбуватимуться щовівторка та щочетверга на платформі Zoom. Участь у них можна взяти, зареєструвавшись за посиланням.

Чому це важливо?

За даними Держстату, в Україні живуть понад 160 тисяч дітей з інвалідністю, а отже, приблизно стільки ж батьків потребують інформаційної, психологічної та соціальної підтримки. Найскладніші для них — перші 6 років життя дитини, коли відбувається період адаптації до нового способу життя та різних викликів, кажуть активісти.

Батьки, які виховують дітей з інвалідністю, часто постають перед труднощами. Вони можуть відчувати емоційне та психологічне навантаження, стурбованість за майбутнє, тривогу і непевність. Часто виникають труднощі й соціальні — складно дістати ліки, знайти місце для реабілітації чи навчальний заклад для дитини. Усе це може призвести до виснаження, стресу та відчуття ізоляції в батьків.

Психологічний стан членів сім’ї напряму впливає на самопочуття дітей. Крім того, через поганий емоційний стан батьки можуть мати чималі труднощі в наданні дітям необхідної підтримки.

Маркіян Климковецький

hromadske

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*