У реабілітаційному центрі “Незламні” навчатимуть перукарів (ВІДЕО)

У реабілітаційному центрі “Незламні” навчатимуть перукарів (ВІДЕО). львів, реабілітаційний центр незламні, ремонт, центр із працевлаштування, інвалідність

Львів. На базі реабілітаційного центру “Незламні” створюють центр із працевлаштування для людей з інвалідністю. Зараз у приміщенні триває ремонт — ним займаються волонтери громадської організації “Будуємо Україну Разом”.

Суспільне поспілкувалося із волонтерами.

Вікторія Хемич — колишня пацієнтка центру “Незламні”. Зараз дівчина працює тут і допомагає пацієнтам адаптуватися до життя після реабілітації. Сама Вікторія у грудні 2022 року втратила ногу внаслідок ДТП.

“Коли переходила дорогу на мене наїхала маршрутка. Моя ліва нога потрапила під колеса маршрутки й не було можливості її врятувати. І у висновку – ампутували. Коли я проходила тут реабілітацію, в мене були такі думки, що потрібно якось далі жити. У мене були чіткі думки, що я стану, опаную протез і зміню своє життя на краще, але мені трішки не вистачало людини, яка б була на протезі і яка б власним прикладом показувала, що життя продовжується й воно може бути кращим”, — розповідає Вікторія.

“Був тяжкий момент в мене в процесі реабілітації, коли я на протезі вийшла в люди – це було нереально важко. На мене люди дивилися з цікавості й мене ті погляди дуже зачіпали. Моя робота зараз полягає в тому, щоб допомогти хлопцям соціалізуватися. Ми відвідуємо кіно, різні виставки, тобто виходимо з ним в люди, щоб от цей перший контакт був м’якшим”, — каже дівчина.

Колишні пацієнти “Незламних” працюють менторами й соціальними працівниками при реабілітаційному центрі. Також вони пробують себе в ролі протезистів. Зараз у центрі створюють барбершоп, у якому пацієнти зможуть опанувати перукарську майстерність.

“Більшість наших пацієнтів після отримання травми й проходження реабілітації не можуть продовжувати робити те, що вони робили до травми. Через це виникла ініціатива зробити центр із працевлаштування й надання нового фаху для наших пацієнтів. Це є барбершоп, який буде вчити майстрів чоловічої стрижки для того, щоби пацієнт, перебуваючи в нас на реабілітації, зміг опанувати новий фах. Також там ми будемо влаштовувати наших пацієнтів”, — розповів заступник директора з розвитку Першого ТМО Львова Володимир Федоров.

У приміщенні майбутнього центру з працевлаштування для людей з інвалідністю третій тиждень тривають ремонтні роботи. Там працюють волонтери львівського осередку ГО “Будуємо Україну Разом”, розповідає голова осередку Анастасія Личак:

“Ми тут облаштовуємо приміщення під мінісоціальне підприємництво, а саме барбершоп для реабілітаційного центру. Ми вже провели комунікації, труби під сантехніку, під електрику. Зробили першочергові демонтажні роботи, оздоблювальні роботи, змонтували санвузол інклюзивний і плануємо доводити це все до фінального вигляду”.

У реабілітаційному центрі “Незламні” навчатимуть перукарів. львів, реабілітаційний центр незламні, ремонт, центр із працевлаштування, інвалідністьРемонт у приміщенні майбутнього барбершопу. Суспільне Львів/Ольга Дейнека

Завершити ремонт планують до кінця квітня. Тоді приміщення облаштують меблями та спеціальною технікою. Проєкт фінансується за грантової підтримки Програми розвитку ООН.

“Ми плануємо облаштувати такий простір, де викладачі професійно-технічних закладів будуть проводити навчання з перукарства для пацієнтів реабілітаційного центру. Надалі пацієнти будуть також навчати інших пацієнтів і вже безпосередньо працювати в реабілітаційному центрі. Там буде чотири місця для барберів і невеличка лекційна зона, де викладачі безпосередньо викладатимуть”, — розповідає координатор проєктів міського управління інвестицій Владислав Лях.

Відкрити центр із навчання перукарів планують у травні. Також цього року у реабілітаційному центрі “Незламні” на базі протезної майстерні планують розпочати навчання на протезистів. Згодом там навчатимуть і фахівців з IT-технологій.

Юлія Равлюк, Ольга Дейнека

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*