В Україні видали перший у світі туристичний путівник шрифтом Брайля (ВІДЕО)

В Україні видали перший у світі туристичний путівник шрифтом Брайля (ВІДЕО). луцьк, вади зору, незрячий, туристичний путівник, шрифт брайля, electronics, display, screenshot. A screenshot of a computer

В Україні видали перший у світі туристичний путівник шрифтом Брайля. луцьк, вади зору, незрячий, туристичний путівник, шрифт брайля

Незрячі відтепер можуть побачити, як виглядають культурні пам’ятки стародавнього Луцька. Там вийшов у світ перший туристичний путівник рельєфно-крапковим шрифтом Брайля

Спеціалізоване видання накладом у 30 примірників видрукували за ініціативи місцевої громадської організації для незрячих. Їхній проект став переможцем конкурсу від міської ради й отримав фінансування – 50 тисяч гривень, передає “5 канал”.

У путівнику є чи не усі цікавинки Луцька. Деякі з них навіть виконані за допомогою рельєфно-графічних зображень. Видання розійдуться по Україні: в інклюзивні школи, інтернати для незрячих, бібліотеки та громадські організації, що опікуються людьми з вадами зору.

“Люди, які не володіють шрифтом Брайля, або люди, які просто люблять слухати аудіокнижки, зможуть отримати цю саму книжку, навіть у трошки збільшеному варіанті. Послухати її на своїх комп’ютерах, плеєрах, гаджетах”, – каже голова ГО “Генерація успішної дії” Віталій Ткачук.

“Тут у нас намальована велика синагога, збудована у XVII столітті. Книжок по Брайлю немає, і малюнків теж мало, а я з народження не бачу. Звичайно, відчуваю це все вперше”, – ділиться враженнями незряча Валентина Мельник.

А у грудні путівник ще й мають озвучити і його можна буде завантажити у якості аудіокниги. Як це виглядає нині – дивіться у відео:

“5 канал”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*