“Відкрите серце” розкриває здібності

“Відкрите серце” розкриває здібності. золотоноша, аутизм, методика монтессорі, хворий, центр розвитку дітей, wheel, abstract, person, silhouette, cart, drawn. A person riding a horse

У суботу, 27 травня у Золотоноші відбулося відкриття центру розвитку дітей «Відкрите серце», де є усі комфортні умови для діток з вадами розвитку. На відкриття зібралися засновники центру, батьки, родичі хворих діток та волонтери, які щосуботи приходять до центру аби зробити внесок у розвиток учнів центру.

Аналогів такому центру в області немає, сюди стабільно приходять 10 діток, щоб боротися зі своєю хворобою. У центрі панує родинна атмосфера, зроблений якісний ремонт за кошти засновників та меценатів, ненав’язливі кольори не викликають у діток роздратування та негативних емоцій. Відразу помітно, що кожному учню приємно тут бути, їх люблять і чекають у центрі, обіймають, говорять приємні слова, підтримують, допомагають та надихають.

Батьки задоволені результатами, які на сьогоднішній день роблять їх діти. Мама одного з Хлопчиків розповідає: «Мій син чекає суботи, щоб прийти до центру, у нього тут з’являється настрій, він стає активнішим. Уже рік щосуботи сюди ходимо. Я пригадую ситуацію, яка була рік тому – він ні з ким, майже, не спілкувався, говорив лише декілька слів, соромився людей, а тепер він слухняний хлопчик, активний, вивчив багато слів і збирається до школи». Інша мама додає: «Мій Рома говорив окремі слова, а тепер він знає алфавіт, цифри, за пів року з дитиною сталися кардинальні зміни, він не хоче іти додому із центру, тут знайшов друзів і комфорт. Ми збираємося іти у звичайну школу та і сподіваємося, що син із усім впорається». Сюди сьогодні прийшла і бабуся Роми, яка радіє успіхам онука: «До центру ми прийшли восени, до цього постійно зверталися до різних лікарів за допомогою, а у відповідь отримували лише образи. Рома із задоволенням спілкується із усім колективом центру та дітками, які стали для нього друзями. Внука просто не впізнати, його розвиток за цей період «небо і земля»! На випускному у дитячому садочку внук розповідав віршик, співав пісні, танцював із іншими дітками, а рік тому він міг говорити лише декілька слів». Радіє бабуся і успіхам, які внук робить у вимові, дякує за це логопеду, який працює у центрі – Олександру Вікторовичу Подолинному.

Щоб розважити дітей, мами підготували для них виставу на мотив казки «Троє поросят», дітки уважно слухали, раділи і потім аплодували мамам, дякуючи за свої емоції.

Кожна мама протягом дня знаходиться біля своєї дитини, усі мами помічають кардинальні зміни у дітей, підкреслюють, що методика Монтессорі та любов допомагають відчувати себе потрібними і це активно сприяє розвитку дітей. Мама Оксанки теж радіє успіхам доньки та хоче поділитися ними з усіма: «Донечка не вміла рахувати, а тепер гарно рахує, також навчилася рахувати до 10 англійською мовою, вивчила алфавіт, дитині тут дуже подобається, я умовляю її іти додому».

Директор центру розвитку «Відкрите серце» Юлія Іванівна Бочкарь говорить: «Центр працює для того аби дітки змінювалися, центр спрямований на те, щоб отримувати результат. Для діток намагалися зробити усі комфортні умови для їхнього перебування тут, закупили усе, що необхідно для розвитку діток. Центр працює за методикою Монтессорі, що допомагає не нав’язливо заохотити дітей до навчання». Ігор Петрович Бочкарь – засновник центру проводить для нас екскурсію, показує кімнати, знайомить із дітками, які радіють йому дуже радіють, показує іграшки та роботи учнів центру, відразу помітно, що з дітьми проводиться величезна робота, аби мати результат.

Фінансується центр із благодійного фонду, підтримки держави він не має, інколи коштами допомагають підприємці, яким небайдужа доля діток, які страждають аутизмом та даунізмом.

Ігор Петрович додає, що центр планує приймати до 30 дітей: «Ми маємо багато цікавих ідей і хочемо допомогти якомога більше діткам та їхнім родинам впоратися із хворобою. Хотілося б звернутися до родин, які виховують повноцінних здорових дітей, щоб вони роз’яснювали, що у деяких сім’ях є дітки, які потребують нашої уваги та допомоги, аби повноцінно жити у суспільстві».

Наголосив засновник центру, разом із мамами, і на проблемах, які «заважають» реалізовуватися особливим діткам: «У місті є проблема з пандусами, не завжди зручно дитину на інвалідному візку підвезти до магазину, підприємства чи якоїсь організації, також не усі будівлі ЦРЛ обладнані пандусами. У місті немає світлофорів для пішоходів, тому на запитання: на яке світло переходити дорогу, дітки відповідають – на червоне, а це неприйнятно! Тим більше, ціна такого світлофора приблизно 3000, це мізерні гроші для бюджету міста. Також хотілося б облаштувати під’їзд до центру та заасвальтувати прилеглу територію, щоб учні та гості могли безперешкодно потрапити до будівлі». Також наболілим питанням для батьків постало перевезення хворих діток у громадському транспорті, за законом вони мають безкоштовний проїзд, а за совістю водіїв – змушені платити. Тому хотілося б звернути увагу перевізників і нагадати водіям про їхні обов’язки та моральні цінності.

У великій кімнаті, де збираються діти, що гратися стоїть батут, який теж позитивно впливає на емоції дітей, у кімнаті тиші грає спокійна музика, дитина може відпочити від метушні та побути із собою наодинці, особливо ця кімната потрібна для діток із аутизмом, які хочуть побути на самоті.

Сподіваємося, що центр розвитку дитини «Відкрите серце» буде розширятися і запрошувати більше діток, які ставатимуть щасливішими. Батьки сподіваються, що у кожного, хто потребує, з’явиться шанс стати повноцінними, у їхніх дітей такий шанс є завдяки центру розвитку «Відкрите серце». Помітно, що дітки у центрі щасливі та дружні, вони знайомляться, посміхаються, попри проблеми, та роблять компліменти. Дівчатка радіють компліментам у свою адресу.

Лівобережна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*