Виходить фільм “До щастя”: головну роль зіграв непрофесійний актор, що народився з ДЦП (ФОТО)

Виходить фільм “До щастя”: головну роль зіграв непрофесійний актор, що народився з ДЦП (ФОТО). григорій гришкан, дцп, актор, фільм до щастя, інвалідність

Виходить фільм “До щастя”: головну роль зіграв непрофесійний актор, що народився з ДЦП. григорій гришкан, дцп, актор, фільм до щастя, інвалідність

11 листопада на екранах кінотеатрів з’явиться художня кінокартина “До щастя”. Головну роль у ній уперше у світі зіграв непрофесійний актор Григорій Гришкан, який народився з легкою формою рухового синдрому, повідомляє Суспільне.

Фільм розповідає історію людини, яка страждає на ДЦП — головний герой втрачає домівку та шукає засоби для існування. Але наполегливість і надзвичайна сила волі допомагають йому не тільки виживати у цій складній ситуації, а по-справжньому жити:

“Мені подобається ламати стереотипи, бути першим у житті, бути першим. Я граю людину, у якої немає домівки, але він прагне бути коханим і мати роботу. Граючи у фільмі, я прагнув довести, що треба мати віру у себе, йти до кінця, щоб досягти успіху”, — сказав виконавець головної ролі Григорій Гришкан.

Виходить фільм “До щастя”: головну роль зіграв непрофесійний актор, що народився з ДЦП. григорій гришкан, дцп, актор, фільм до щастя, інвалідністьКадр з фільму

Фільм знімали 18 днів два роки тому. Через пандемію він виходить на екрани зараз, у Києві кінострічку можна буде подивитись у 8 кінотеатрах.

“Стрічку повинен подивитись кожен, бо вона універсальна: її лейтмотив — якщо людина вірить у себе, то вона досягне усього. Можна жаліти себе, але це від лукавого. Треба показувати себе світові, як Григорій, і не боятись цього. Загалом, картина з гумором і легка”, — говорить режисер Вінсент Меттель.

Творці переконані, що фільм спонукає глядача до роздумів про долю людей з інвалідністю, маніпуляцій із відчуттям жалю або моралізаторства. Також, за словами авторів, кінокартина має значення для культурної та соціальної інтеграції України у простір сучасної європейської спільноти.

Виходить фільм “До щастя”: головну роль зіграв непрофесійний актор, що народився з ДЦП. григорій гришкан, дцп, актор, фільм до щастя, інвалідністьКадр з фільму

За словами виробників, кошторис виробництва фільму склав близько 200 тис. грн, всі гроші надійшли від приватних інвесторів без залучення державних грошей.

Натомість у серпні 2021 року Державне агентство України з питань кіно виділило 221 тис. на промо стрічки — суму, більшу за увесь бюджет стрічки.

Що відомо

  • Фестивальна прем’єра фільму в Україні відбулася 3 грудня 2020 року на 12 Національному фестивалі соціальної реклами, де стрічка здобула 2 місце в номінації “Соціальне кіно”.
  • Стрічку “До щастя” показували на позаконкурсному показі київського кінофестивалю Molodist 2021 та на позаконкурсному показі маріупольського кінофестивалю Кіно і ТИ 2021.
  • Автори фільму планують зняти продовження стрічки під назвою “Щастя на продаж”, яка буде дорожчою і більш комерційною. Головну роль також виконуватиме Григорій Гришкан.

Олеся Котубей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*