Як допомогти людям з втратою зору, аби не образити: у столиці відбувся тренінг

Як допомогти людям з втратою зору, аби не образити: у столиці відбувся тренінг. київ, комунікація, порушення зору, тренинг, інвалідність

Як допомогти людям з втратою зору, аби не образити: у столиці відбувся тренінг. київ, комунікація, порушення зору, тренинг, інвалідністьПід час тренінгу. Фото зі фейсбук сторінки Лесі Петрівської

Уповноважена Київської міської ради з прав осіб з інвалідністю Леся Петрівська обговорила з фахівцями закладів охорони здоров’я основи комунікації з людьми із частковою або повною втратою зору, інформує «Вечірній Київ».

Повномасштабна війна змушує українців реагувати на чимало проблем, які раніше не отримували достатньо уваги. Наприклад, наскільки доступним є громадський простір для людей з інвалідністю, наскільки ми усі готові і вміємо спілкуватися і допомогти тим, хто цього потребує. Зокрема тим, хто втратив зір.

Важливо знати техніку супроводу незрячої людини, але не менш важливо, правильно комунікувати під час супроводу. На цьому наголосила Леся Петрівська під час тренінгу

«Під час тренінгу спікерка Олеся Перепеченко-Рябуха на власному досвіді розповіла всі тонкощі спілкування, а учасники семінару мали можливість відчути себе на місці людей, які мають ті, або інші порушення зору. У процесі комунікації важливо забезпечити ефективне взаєморозуміння та створити комфортні умови для спілкування.

Анонсуйте свою присутність, наприклад, говоріть своє ім’я та бажані наміри. Опишіть те, що робите або намагаєтесь показати. Важливо бути відкритим у розмові та ввічливим. Люди з частковою або повною втратою зору є такими ж як і всі інші, просто з ними потрібно налагодити правильну комунікацію, щоб всім було зручно спілкуватись та розуміти один одного», — пояснила Леся Петрівська.

Як допомогти людям з втратою зору, аби не образити: у столиці відбувся тренінг. київ, комунікація, порушення зору, тренинг, інвалідністьУчасникам тренінгу запропонували спробувати відчути, як «бачать» світ незрячі люди. Фото зі сторінки Лесі Петрівської

Тренінг пройшов у межах проєкту «Розробка та реалізація комплексної програми реабілітації людей з функціональними порушеннями чи інвалідністю на базі Київського міського клінічного госпіталю ветеранів війни», що реалізує Українське товариство глухих у партнерстві з Київською міською радою, Департаментом охорони здоровʼя КМДА. За підтримки Програми розвитку ООН та за фінансової підтримки Уряду Японії.

До слова, раніше у столиці обговорили питання доступності закладів культури для людей з порушенням зору. Зокрема те, що в київських театрах почали з’являтися аудіогіди. Зокрема Національна оперета України презентувала п’ять вистав, що адаптовані для людей з втратою зору.

Наталка Марків

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*