Як людині з інвалідністю евакуюватися з зони затоплення — інструкція від ДСНС (ВІДЕО)

Як людині з інвалідністю евакуюватися з зони затоплення — інструкція від ДСНС (ВІДЕО). дснс, евакуація, зона затоплення, порада, інвалідність

Як людині з інвалідністю евакуюватися з зони затоплення — інструкція від ДСНС. дснс, евакуація, зона затоплення, порада, інвалідністьЗатоплення на Херсонщині. Фото: t.me/V_Zelenskiy_official

6 червня 2023 року Росія вкотре нанесла удар по Україні і спричинила руйнування Каховської ГЕС. Відбувся екоцид — українцям довелося лишити свої домівки, які затопило неконтрольованим потоком води.

Рятувальники ДСНС України не лише допомагають потерпілим вибратися з підтоплених сіл і міст, але й інформують населення, яке перебуває в зоні лиха. Особливо вони опікуються долею маломобільних людей, а також осіб з вадами слуху та зору. Ці категорії перебувають у зоні ризику і потребують сторонньої допомоги. Які поради варто запам’ятати людям з інвалідністю у районах, затоплених водою, розповідається в матеріалі каналу “Дім“.

Дамба Каховської ГЕС стримувала 18 мільярдів кубічних метрів води. Стрімкий потік прорвався по Дніпру, затопила тисячі домівок, десятки сіл та містечок і досягла Херсона. За першу добу рятувальники евакуювали 1800 людей з 16 населених пунктів. Кілька днів поспіль робота тривала безперервно. Для подолання наслідків катастрофи залучено 1450 людей, серед яких понад 700 рятувальників ДСНС, а також волонтери та місцеві жителі.

Паралельно з порятунком рятувальники інформують населення, як поводитися під час катастрофи. Особливо вони опікуються долею маломобільних людей, людей з вадами слуху та зору. Ці категорії перебувають у найбільшій зоні ризику і потребують сторонньої допомоги.

Якщо ви перебуваєте у зоні підтоплення, дотримуйтеся наступного алгоритму дій:

  1. За можливості негайно залишайте зону затоплення.
  2. Швидко зберіть документи, ліки та речі першої необхідності.
  3. Вимкніть електро- та газопостачання, зачиніть вікна та двері.
  4. Надайте допомогу дітям, людям з інвалідністю та людям похилого віку.
  5. Потурбуйтеся про домашніх та свійських тварин.
  6. Плануйте маршрут евакуації відповідно до рекомендацій місцевої влади та рятувальників. Якщо ви у зоні затоплення і не можете виїхати самостійно, очікуйте на евакуацію.
  7. Зберіть речі та підніміться якнайвище у будинку — верхні поверхи, горище. Сигналізуйте про місце свого перебування: звукові сигнали, яскраві речі та написи.
  8. Слідкуйте та дотримуйтесь всіх вказівок оперативних служб. Зберігайте спокій та поважайте один одного.
  9. Не переповнюйте рятувальні засоби: катери, човни, плоти.

Також рятувальники просять звернути увагу на домашніх та свійських тварин. Якщо ви не можете забрати їх з собою під час евакуації, то принаймні відв’яжіть їх та надайте їм шанс врятувати життя самостійно чи дочекатись на допомогу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*