За соціальною програмою Марини Порошенко у Дніпрі будують перший в Україні інклюзивний парк для особливих дітей – Валентин Резніченко (ФОТО)

За соціальною програмою Марини Порошенко у Дніпрі будують перший в Україні інклюзивний парк для особливих дітей – Валентин Резніченко (ФОТО). дніпро, проект, інвалідність, інклюзивний парк, інклюзія, colorful, playground, plant, set, decorated, colored, several. A table topped with a colorful blanket

За соціальною програмою Марини Порошенко у Дніпрі будують перший в Україні інклюзивний парк для особливих дітей – Валентин Резніченко. дніпро, проект, інвалідність, інклюзивний парк, інклюзія

У Дніпрі зводять перший в Україні інклюзивний парк для особливих дітей. Тут все продумано до дрібниць: від покриття до гойдалок. Проект реалізують спільними зусиллями ДніпроОДА та Благодійний Фонд Порошенка за соціальною програмою дружини Президента України Марини Порошенко. Одна з прикмет – тут зможуть грати звичайні хлопці й дівчата. Унікальне місце відпочинку планують відкрити вже цьогоріч, повідомив очільник області Валентин Резніченко.

«Інклюзивна система освіти дає дитині можливість розвиватися й адаптуватися в суспільстві. Завдяки децентралізації, яку ініціював Президент України Петро Порошенко, відповідно до вимог особливих дітей реконструюємо школи Дніпропетровщини. Торік облаштували в них більше півсотні медіатек та 18 ресурсних кімнат. Таким чином діти з інвалідністю можуть навчатися разом з однолітками. Ще одним прикладом сучасного простору для маломобільної малечі стане інклюзивний парк у Дніпрі. Він буде найпершим в Україні», – зазначив Валентин Резніченко.

Парк для дітей з особливими потребами будують поблизу ДніпроОДА у сквері Героїв. Кожну ігрову зону обладнають та позначать певним кольором.

На майданчику встановлять спеціальні гойдалки, на які малеча зможе заїжджати прямісінько на інвалідних візках. Також з’являться незвичні будиночки, каруселі, гірки й лабіринти.

Також у парку облаштують ігрові зони для дітей з порушеннями зору. Акцент не тільки на шрифті Брайля, а й на слухових опціях.

Окремі елементи сприятимуть розвитку координації та мислення малечі. Наприклад, за допомогою електронного фортепіано й барабану можна буде писати власні ритми й мелодії, а сенсорні панелі допоможуть вивчити кольори, предмети, у тому числі – і англійською.

У парку укладуть сучасне покриття з кольорової EPDM-крихти, «тактильну плитку» та встановлять антивандальні конструкції.

Такий дизайн – справа рук дніпровського архітектора Сергія Дербіна.

«Проектування таких парків – новина для України. Тож довелося перелопатити купу додаткової літератури, – розказав архітектор проекту. – У зоні відпочинку все продумано відповідно до потреб особливої малечі. Ігрові елементи з пандусами і без сходинок, уся поверхня рівна, під ногами – спеціальне покриття, деякі іграшки реагують на дотики. Дітям тут буде зручно й цікаво».

Аби діти не розгубилися, попервах на майданчику працюватиме гід. Він допомагатиме хлопчикам та дівчаткам освоїтися на ігрових локаціях. Усі елементи й конструкції можна буде торкати, вертіти та випробовувати.

«Ніколи раніше держава не приділяла такої уваги інклюзії. Раніше вона закінчувалася на пандусах, – розповів радник голови ДніпроОДА Юрій Голик. – Дитячого інклюзивного парку в країні не існує. Натомість є в Данії, Америці, Польщі. Тому народився проект такого парку у Дніпрі. Плануємо відкрити його якнайшвидше. Наша мета проста – кожне місце повинно бути доступним і для людей з обмеженими можливостями. Цим досвідом готові ділитися з іншими регіонами».

Наразі на будівельному майданчику гаряча пора. Підрядники виконують бетонні роботи. Здати об’єкт планують влітку.

«У нас багатий досвід виготовлення дитячих ігрових майданчиків для звичайних дітей – тепер матимемо практику і у сфері інклюзії, – зазначила представник підрядної фірми Ольга Кільова. – Парк складатиметься з двох великих комплексів. Зокрема, у «Ранчо» розмістяться англомовні модулі, «Гусениця» матиме вид тіньового накриття з україномовними ігровими елементами, які розвиватимуть увагу й моторику малечі».

Проект у 19 млн грн фінансується з обласного бюджету.

Дніпропетровщина входить до п’ятірки регіонів, де системно впроваджується інклюзивна освіта. Область працює над створенням у школах освітнього середовища для особливих дітей.

Наразі в області 12,6 тис. дітей з інвалідністю, майже 3 тис. з них мешкають у Дніпрі.

За соціальною програмою Марини Порошенко у Дніпрі будують перший в Україні інклюзивний парк для особливих дітей – Валентин Резніченко. дніпро, проект, інвалідність, інклюзивний парк, інклюзіяОсь такий інклюзивний парк з’явиться незабаром у Дніпрі.

За соціальною програмою Марини Порошенко у Дніпрі будують перший в Україні інклюзивний парк для особливих дітей – Валентин Резніченко. дніпро, проект, інвалідність, інклюзивний парк, інклюзіяЙого дизайн розробив архітектор із Дніпра Сергій Дербін.

За соціальною програмою Марини Порошенко у Дніпрі будують перший в Україні інклюзивний парк для особливих дітей – Валентин Резніченко. дніпро, проект, інвалідність, інклюзивний парк, інклюзіяБудують його біля ДніпроОДА.

За соціальною програмою Марини Порошенко у Дніпрі будують перший в Україні інклюзивний парк для особливих дітей – Валентин Резніченко. дніпро, проект, інвалідність, інклюзивний парк, інклюзіяКожну ігрову зону обладнають та позначать певним кольором.

За соціальною програмою Марини Порошенко у Дніпрі будують перший в Україні інклюзивний парк для особливих дітей – Валентин Резніченко. дніпро, проект, інвалідність, інклюзивний парк, інклюзіяНа майданчику встановлять гойдалки, на які можна буде заїжджати на інвалідних візках.

За соціальною програмою Марини Порошенко у Дніпрі будують перший в Україні інклюзивний парк для особливих дітей – Валентин Резніченко. дніпро, проект, інвалідність, інклюзивний парк, інклюзіяРобота кипить.

За соціальною програмою Марини Порошенко у Дніпрі будують перший в Україні інклюзивний парк для особливих дітей – Валентин Резніченко. дніпро, проект, інвалідність, інклюзивний парк, інклюзіяПарк займе площу 6 гектарів.

За соціальною програмою Марини Порошенко у Дніпрі будують перший в Україні інклюзивний парк для особливих дітей – Валентин Резніченко. дніпро, проект, інвалідність, інклюзивний парк, інклюзіяПарк складатиметься з двох комплексів –

За соціальною програмою Марини Порошенко у Дніпрі будують перший в Україні інклюзивний парк для особливих дітей – Валентин Резніченко. дніпро, проект, інвалідність, інклюзивний парк, інклюзіяКрім будиночків, каруселей та гірки, будуть і лабіринти.

За соціальною програмою Марини Порошенко у Дніпрі будують перший в Україні інклюзивний парк для особливих дітей – Валентин Резніченко. дніпро, проект, інвалідність, інклюзивний парк, інклюзіяМатеріали – сучасні та безпечні.

За соціальною програмою Марини Порошенко у Дніпрі будують перший в Україні інклюзивний парк для особливих дітей – Валентин Резніченко. дніпро, проект, інвалідність, інклюзивний парк, інклюзіяУсі насадження максимально збережені, плюс – висадять нові.

За соціальною програмою Марини Порошенко у Дніпрі будують перший в Україні інклюзивний парк для особливих дітей – Валентин Резніченко. дніпро, проект, інвалідність, інклюзивний парк, інклюзія«Дитячого інклюзивного парку в країні не існує. Натомість є в Данії, Америці, Польщі. Тому народився проект такого парку у Дніпрі. Плануємо відкрити його якнайшвидше. Наша мета проста – кожне місце повинно бути доступним і для людей з обмеженими можливостями. Цим досвідом готові ділитися з іншими регіонами», – розповів Юрій Голик.

За соціальною програмою Марини Порошенко у Дніпрі будують перший в Україні інклюзивний парк для особливих дітей – Валентин Резніченко. дніпро, проект, інвалідність, інклюзивний парк, інклюзіяПарк буде доступним для всіх.

За соціальною програмою Марини Порошенко у Дніпрі будують перший в Україні інклюзивний парк для особливих дітей – Валентин Резніченко. дніпро, проект, інвалідність, інклюзивний парк, інклюзіяЗавершити об’єкт підрядники планують влітку.

Дніпропетровська обласна державна адміністрація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*