Результати є! Давайте ділитися досвідом!

1 29 8-a9df-e419e32458b5 1. інвалідністю

У Луганському департаменті освіти і науки відбулася Всеукраїнська конференція “Інклюзивне навчання, як необхідна складова соціальної реабілітації дітей та молоді з інвалідністю”. Такий формат конференції проводиться вперше. Наголос цього проекту в першу чергу на позашкільну освіту.

Захід відбувався у рамках програми “Розробка та впровадження курсу з інклюзії”. Освітяни зі всієї країни, громадські діячі та молоді люди з інвалідністю представили свої доповіді. Крім фізичних проблем, є також психологічні, як у дитини, так і у родини. Саме позашкільна освіта як трамплін, допомагає дитині підготуватися до школи та життя взагалі. Партнерство, зокрема, з департаментом освіти, у цьому грає важливу роль.

Тетяна Баранцова, директор Луганського облцентру з культурної адаптації молоді з інвалідністю: “Мы эту конференцию делаем уже имея хорошие очень результаты. Мы хотим об этом показать и заявить. Мы вместе ищем эту проблематику, чтобы еще лучше сделать возможности детей с инвалидностью в плане обучения”.

В класі не більше двадцяти учнів, в учителя має бути професійний помічник, індивідуальні програми для учнів – це основні критерії інклюзивного класу. Європейські стандарти навчання впроваджуються на Луганщині з успіхом. У Луганській області вже 26 шкіл у дев’яти містах та п’яти районах створили інклюзивні класи.

Ірина Цимбал, директор облдепартаменту освіти і науки: “Подключается школьный психолог, социальный педагог, созданы все условия+именно специалисты могут определить вот именно этот ребенок то ли ему будет лучше на домашнем обучении то ли в инклюзивном классе а может быть ему нужна более серьезная реабилитация поддержка и ему все таки стоит посещать специальные учебно-реабилитационные центры”.

Нажаль, також є і проблеми, пов’язані з виконанням обов’язків. Є три бар’єри. Ментальний, проблема якого – непорозуміння вчителів, батьків і держслужбовців, які мають різні уявлення про те, що таке інклюзивна освіта. Другий – фізичний, його проблема – архітектурна недоступність. Та інституційний. Це законодавство та політика, яка існує, але не виконується.

Лариса Байда, начальник відділу Національної асамблеї інвалідів України: “Если посчитать, то существуют больше 20 нормативных документов в сфере инклюзивного образования но к сожалению они не выполняются. Почему? Потому что не понимают как и что нужно делать”.

Мета конференції – інформативна, тож саме ці проблеми, та навпаки, досягнення, будуть обговорюватися на тренінгах і семінарах протягом найближчих трьох днів.

Юрій Маслов

Телеканал ЛОТ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*