Лілія Гриневич: Навчальні заклади мають бути підготовленими, щоб приймати дітей з особливими потребами

1 06 7 zhitomir-2.06.2016.9cc9b7bf3438cab9d2b18d210cc1e81a8296 1 2. особливими потребами

 1 06 7 zhitomir-2.06.2016.9cc9b7bf3438cab9d2b18d210cc1e81a8296 1

Якісна освіта для дітей з особливими потребами залежить від уміння педагогів диференціювати навчальний процес, щоб забезпечити доступність освіти для дітей з різними можливостями і потребами. Про це зазначила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час спілкування з керівниками шкіл – учасниками тренінгу «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації. Досвід. Перспективи. Результати» у Житомирі.

За словами Міністра освіти і науки, навчальні заклади повинні бути підготовленими, щоб приймати дітей з особливими потребами, – «Заклади мають докласти зусиль для створення в них належних умов для навчання дітей з особливими освітніми потребами».

Лілія Гриневич зазначила, що Міністерство спільно з органами управління освітою виконавчої влади та органами місцевого самоврядування впроваджує комплекс заходів щодо розвитку мережі навчальних закладів, які запроваджують інклюзивне навчання – забезпечення рівного доступу до якісної освіти дітям з особливими освітніми потребами шляхом організації їх навчання у загальноосвітніх навчальних закладах. Важливу роль у забезпеченні якісної освіти для дітей з особливими потребами відіграє підготовка педагогічних кадрів. З цією метою у вищих педагогічних навчальних закладах запроваджені навчальні курси, а розділ про основи освіти для дітей з особливими потребами включено до навчальних програм для слухачів курсів підвищення кваліфікації на базі обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти.

Міністр повідомила про необхідність просвітницької роботи серед батьків та дітей у навчальних закладах для того, щоб виховувати толерантне суспільство.

Разом з тим, результат навчання дітей з особливими потребами буде задовільним лише за умови консолідації зусиль усіх інституцій, що опікуються долею таких дітей. Коли в одній команді будуть працювати управлінці, науковці, педагоги та відповідні фахівці, за активної участі батьків. «Батьки та громадські організації є рушійною силою, за підтримки яких відбуваються зміни в системі освіти дітей з особливими освітніми потребами», – підкреслила Лілія Гриневич.

Довідка:

Тренінг у Житомирі «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації. Досвід. Перспективи. Результати» став уже п’ятим в рамках соціальної програми Дружини Президента України Марини Порошенко. Всього протягом травня навчання пройшли близько 550 керівників департаментів освіти, директорів та завучів інклюзивних шкіл, а також керівники шкіл, в яких класи з інклюзивним навчання відкриють вже цього року.

 1 06 7 zhitomir-2-2.06.2016 2

Міністерство освіти і науки України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*