«З дипломом на роботу беруть з руками й ногами,» — випускниця спеціальності «Здоров’я людини» (ВІДЕО)

1 13 4 vypusknyj-universytet-ukraina-1 1 2. студенти

Незвичайний випускний пройшов у стінах Вінницького інституту університету розвитку людини “Україна”. Про це повідомляє кореспондент Vlasno.info.

Майже три десятки серед 367-ми нинішніх випускників вишу мають інвалідність. Молоді люди з вадами слуху, зору та на інвалідних візках із вдячністю отримали з рук викладачів дипломи та відзнаки.

 1 13 4 vypusknyj-universytet-ukraina-1 1

 1 13 4 vypusknyj-universytet-ukraina-2 2

Серед інших випускників та батьків, яких була повна актова зала, нечуючі студенти нічим не вирізнялися. Так само аплодували, посміхалися та робили фото на згадку. Так само встали співати гімн України, однак, підспівували жестами. Сурдоперекладач Наталія Ляшкова супроводжувала все свято, і студенти не зводили з неї очей, аби не пропустити жодного слова. Особливо проникливими були їх концертні номери, адже співали випускники жестами.

 1 13 4 natalija-liashkova 3
Наталія Ляшкова

 1 13 4 vypusknyj-universytet-ukraina-5 4

Що цікаво, люди з особливими потребами здобули таку професію, завдяки якій самі допомагатимуть іншим. Молоді реабілітологи здобули кваліфікацію зі спеціальності “Здоров’я людини” — тепер можуть робити масажі, займатися з людьми, які отримали поранення чи каліцтво, ставити їх на ноги. Студенти без інвалідності також охоче вивчилися на цій спеціальності. Алла Кочелаба з Гайсина ще до завершення вишу знайшла роботу в рідному місті.

 1 13 4 alla-kochelaba 5
Алла Кочелаба

— Мене чекають на роботу фітнес-інструктором, коли дізналися, що матиму диплом вузу за цією спеціальністю, то одразу ж запросили, — говорить Алла. — Фахівців у цій сфері дійсно бракує, зазвичай, інструкторами стають просто спортивні люди, а я ще й знаю особливості людського організму, надаю медичну допомогу при спортивних травмах, до мене навіть дітей під час стажування почали приводити.

Має роботу, але не втомлюється вчитися і Андрій Щербацький. Хлопець колись мріяв стати пожежником, навіть розпочав навчання, але невдало стрибнув і отримав травму хребта. Тепер уже шість років пересувається на візку.

 1 13 4 andriy-shcherbackiy 6
Андрій Щербацький

— Я маю багато різних освіт, два роки працюю оператором, — посміхається Андрій, — сьогодні отримав диплом юриста, але поки що бакалавр, тож планую залишитися в “Україні” ще й на п’ятий курс. Навчання для мене безкоштовне — сплачує фонд захисту інвалідів.

На останній поверх будівлі, де знаходиться актовий зал університету, Андрія винесли друзі. Візочників у виші всього п’ятеро, всі — у різних групах, тому для них заняття організовують на першому поверсі.

 1 13 4 vypusknyj-universytet-ukraina-4 7

Під час урочистостей студенти отримали багато відзнак, багатьом батькам вручили подяки за те, що активно брали участь в освітньому процесі. За декого отримували дипломи навіть мами та бабусі: частина студентів поїхали в Одесу на військові збори, адже у вузі є військова кафедра. Дехто нині перебуває і за кордоном. За словами директора інституту Ганни Давиденко, крім військового навчання, студенти “України” мають можливість паралельно здобути ще й освіту за кордоном.

 1 13 4 ganna-davydenko 8
Ганна Давиденко

— У нас є договори з вузами країн Євросоюзу (Польща, Литва, Словаччина) та США, і наші студенти можуть навчатися тут, а туди їздити, щоб здати академрізницю та іспити. Ряд дисциплін, які вони вивчають у нас, їм зараховують і там, тож багато хто здобуває дві освіти, проживаючи і навчаючись основний період часу саме в нас, — говорить Ганна Віталіївна.

Випускники, отримавши дипломи, скуштували святкового короваю та подалися розважатися, а тим часом, у вузі готуються приймати абітурієнтів. Нагадаємо, цьогоріч правила вступу до вузів змінено.

 1 13 4 vypusknyj-universytet-ukraina-3 9

 1 13 4 vypusknyj-universytet-ukraina-6 10

 1 13 4 vypusknyj-universytet-ukraina-7 11

 1 13 4 vypusknyj-universytet-ukraina-8 12

Ірина Басенко

Фото і відео Ірини Басенко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*