Інклюзія — допомога в соціалізації «особливої» дитини

Інклюзія — допомога в соціалізації «особливої» дитини. чернігів, круглий стіл, особливими освітніми потребами, інклюзивна освіта, інтеграція, person, clothing, indoor, human face, flower, woman, suit, ceremony, event, man. A group of people sitting at a table

Інклюзія — допомога в соціалізації «особливої» дитини. чернігів, круглий стіл, особливими освітніми потребами, інклюзивна освіта, інтеграція

У ХХ столітті їх називали «дефективними дітьми» та намагалися ізолювати від суспільства. Сьогодні ж інтеграції дітей з особливими освітніми потребами в соціум приділяється значна увага держави та влади на місцях. У тому числі, впровадженню інклюзивної освіти. Саме в контексті інклюзивного навчання про соціально-психологічні аспекти взаємодії освітніх закладів із батьками говорили 14 грудня в Чернігові учасники «круглого столу». Організував захід комітет освіти і науки Громадської ради при облдержадміністрації. До роботи долучилися заступник голови ОДА Наталія Романова, голова облради Ігор Вдовенко, освітяни, психологи.

Варто зазначити, що на Чернігівщині кожна п’ята школа впроваджує інклюзивну освіту. Так, 275 дітей з особливими освітніми потребами (з яких 54 першокласники) опановують навчальні предмети у звичайних класах. У поточному році область отримала майже 9 мільйонів гривень з державного бюджету на придбання спеціальних засобів корекції психофізичного розвитку, оплату праці профільним фахівцям та понад два мільйони — на оснащення кабінетів 5 інклюзивно-ресурсних центрів. До речі, на Чернігівщині функціонує 11 таких центрів, у дев’яти закладах загальної середньої освіти області працюють 10 шкільних медіатек.

До слова, у квітні 2017 року область долучилася до національного проекту зі створення й розвитку інклюзивного освітнього середовища для «особливих» дітей у загальноосвітніх школах. Тоді ж ініціатор та організатор проекту — благодійний фонд Петра Порошенка — підписав з Чернігівським регіоном Меморандум про співпрацю з розвитку інклюзивного освітнього середовища.

Цього року дружина Президента України Марина Порошенко презентувала у Чернігові проект Школи «Бути Батьками», що сприятиме включенню батьків учнів з особливими освітніми потребами в навчальний процес, їх підготовку до виховання та взаємодії з дітьми.

— Таку масштабну проблему не вирішити за рік чи два. Позитивні напрацювання вже маємо. Переконана, що ми на вірному шляху. Адже інклюзивне навчання не тільки соціалізує «особливих» дітей, а й робить більш толерантними та відповідальними всіх оточуючих, — зазначила Наталія Романова.

Учасники заходу детально обговорили існуючі проблеми, які стоять на заваді розбудові повноцінного інклюзивного середовища. Присутні ділилися досвідом щодо роботи з дітьми з особливими освітніми проблемами, спілкування з їхніми батьками. Згадали й про булінг серед підлітків. Практичний психолог Ніжинського коледжу культури та мистецтв імені Марії Заньковецької Тетяна Кричковська детально зупинилась на питанні взаємодії освітніх закладів з батьками в умовах інклюзивного навчання.

За підсумками «круглого столу» будуть напрацьовані відповідні рекомендації та надані Управлінню освіти і науки ОДА.

Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Чернігівська обласна державна адміністрація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*