Марина Порошенко перейнялася навчанням подільських дітей з особливими потребами (ВІДЕО)

Марина Порошенко перейнялася навчанням подільських дітей з особливими потребами (ВІДЕО). марина порошенко, хмельниччина, особливими освітніми потребами, тренинг, інклюзивна освіта, person, clothing, woman, indoor, people, table, group, man, computer, suit. A group of people sitting in front of a crowd

На Хмельниччині менше відсотка дітей із особливими освітніми потребами отримують знання в загальноосвітніх закладах. Усе тому, що в краї не надто переймаються запровадженням інклюзивної освіти. Аби виправити ситуацію, в обласному центрі провели триденний тренінг для фахівців психолого-медико-педагогічних консультацій. До слова, відбувся він за сприяння благодійного фонду Порошенка.

Пані Ольга на тренінг приїхала з Городка. Там вона працює у школі та паралельно у реабілітаційному центрі. Каже, нині почерпнула чимало теорії, котру, переконана, втілить на практиці.

Ольга Малецька – учасниця тренінгу
– Для мене було корисна робота з дітками-аутистами. Це та сфера, яка не є дуже поширеною і висвітленою. Мені було дуже корисно. Важко, якщо не знають, що робити з такою дитиною. Але кожний раз будь-яка інформація є корисною. Інклюзивна освіта відкриває трохи двері дітям таким.

Навчальний триденний курс, котрий відвідали понад сотню учасників, організований благодійним фондом Президента в рамках соціальної програми «Інклюзивна освіта – рівень свідомої нації». За словами першої леді, це складова загальної освітянської реформи.

Марина Порошенко – Голова Ради Благодійного фонду Петра Порошенка
– Своєчасна психолого-медико-педагогічна допомога це шанс дитини стати параолімпійським чемпіоном, науковим діячем, чи діячем культури. Або навіть Президентом.

Та на Хмельниччині зовсім мала кількість загальноосвітніх шкіл, де запроваджена інклюзивна освіта . І така послуга доступна менше відсотку дітей з особливими потребами.

Олег Фасоля – директор Департаменту освіти і науки Хмельницької ОДА
– Лише 233 дитини отримують освіту за інклюзивною формою у 159 класах. 2:05-2:20: Однією із проблем не запровадження інклюзивної освіти це є неготовність педагогів до працювати саме з такими дітьми у загальноосвітньому середовищі.

Попри це, Хмельниччина одна з чотирьох, де працюють над впровадженням інклюзивної освіти. Область стала учасником національного проекту з розвитку такої системи навчання. Марина Порошенко передала голові облдержадміністрації проект на Медіа теку. Він передбачає створення сучасної бібліотеки для дітей із особливими освітніми потребами.

Марина Порошенко – Голова Ради Благодійного фонду Петра Порошенка
– Ми його розробили одноразово, він є типовим. Ми його розповсюджуємо по регіонах, які долучились реалізації проекту. Ці Медіа теки в першу чергу ми будемо розробляти в школах, які будуть впроваджувати інклюзивну освіту. Це буде своєрідним стимулом для того, щоб діти відчували допомогу.

Та проект поки що існує тільки на папері. Коли він стане повноцінною бібліотекою для дітей із особливими освітніми потребами – достеменно невідомо.

“Поділля-центр”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*