На Херсонщині створено мережу спеціальних закладів щодо надання освітніх послуг людям з інвалідністю

На Херсонщині створено мережу спеціальних закладів щодо надання освітніх послуг людям з інвалідністю. інвалідністю, indoor, computer, wall, table, laptop, office building, desk, ceiling, person, furniture. A group of people sitting at a table in a room

_1_28_2_0000000000000000113

Облдержадміністрація приділяє увагу напрямку роботи щодо надання освітніх послуг людям з інвалідністю.

Питання створення умов для отримання освітніх послуг дітьми з особливими потребами розглянули на засіданні громадської консультативної ради у справах інвалідів при облдержадміністрації, яке пройшло під керівництвом першого заступника голови облдержадміністрації Валентини Січової.

Відкриваючи захід вона наголосила, що сьогодні у світі основною передумовою розвитку людини є освіта, отримання вмінь та навичок. Одним із пріоритетних напрямків державною політики у сфері освіти є сприяння людям з інвалідністю у реалізації їх прав на рівний доступ до якісної освіти, розвиток особистих інтелектуальних і професійних можливостей, інформує Таврия24.

«Освіта для них є важливою формою їх соціального захисту, реальним шансом створити передумови для подальшого самостійного і незалежного життя, трудової діяльності», – підкреслила Валентина Січова.

Доповідаючи з зазначеного питання, заступник начальника управління освіти, науки, молоді та спорту Ніна Левенець повідомила, що в області створено мережу спеціальних закладів, класів компенсуючого призначення, що дає змогу охопити більшу частину дітей з особливими потребами корекційно-розвитковою роботою.

Вона також зазначила, що у 2016-2017 навчальному році відкрито логопедичні групи в Олешківському та Голопристанському районах. Також 2 логопедичних пункти є у м. Херсоні.

Крім того, для дітей з порушенням мовлення у 2016-2017 н.р. функціонують 122 логопедичні групи та 45 логопедичних пунктів при дошкільних навчальних закладах.

«На базі Херсонської обласної психолого-медико-педагогічної консультації створено ресурсний центр інклюзивної освіти у складі бібліотеки, лекотеки, методично-діагностичного інструментарію, інформаційно-методичних збірок, розвиваючих корекційних ігор на електронних носіях. Надаються консультації батькам, педагогам й іншим зацікавленим особам», – резюмувала Ніна Левенець.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*