В селищі на Вінниччині відкрили спеціальний клас для дітей з інвалідністю

В селищі на Вінниччині відкрили спеціальний клас для дітей з інвалідністю. вінниччина, вади зору, сенсорна кімната, спеціальний клас, інвалідність, indoor, wall, floor, ceiling, room, playground, toy, play, ball, colorful. A small child sitting in a room

В селищі на Вінниччині відкрили спеціальний клас для дітей з інвалідністю. вінниччина, вади зору, сенсорна кімната, спеціальний клас, інвалідність

У Теплицькій ЗОШ І-ІІІ ступенів №1, що у Вінницькій області, відкрили спеціальний клас для дітей з особливими потребами. Наразі у школі навчається 17 діток із інвалідністю. Тому торік школа взяла участь у 14 обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад, завдяки чому отримала кошти на оснащення спеціалізованої сенсорної кімнати. Про це кореспондентці Vlasno.info повідомила директор школи Людмила Пшенична.

– У нашій школі навчаються дітки, які мають інвалідність, тому ми вирішили взяти участь у обласному проекті «Світ дитини з обмеженими можливостями» . Разом із психологами та спеціалістами підбирали спеціальну кольорову гаму для різних видів відчуттів особливих дітей. Також закупили спеціальні меблі, сухий басейн та різноманітні розвиваючі та навчальні ігри. Особливу увагу надали спеціальному освітленню для дітей з вадами зору, аби діти відчували себе абсолютно комфортно. 27 грудня відкрили сенсорну кімнату, в якій вже перед канікулами навіть встигла побувати одна дівчинка з 4-го класу, – розповідає Людмила Сергіївна. – Цей клас у нас поки «пілотний», тому для роботи з дітьми задіяний лише один спеціаліст-логопед з відповідною освітою й досвідом роботи із особливими дітками. Проте, до першого вересня ми плануємо розширити колектив й запустити повноцінну роботу класу.

Вартість сенсорної кімнати обійшлась школі у 140 тисяч гривень, з яких 57 тисяч виділено після перемоги у конкурсі. Ще 50 тисяч виділила Теплицька районна рада, 20 тисяч – спонсори, 10 тисяч – Теплицька селищна рада, три тисячі – Сокирянська сільська рада.

– У нашому районі більше 160 діток, які потребують особливого піклування. Я особливо переймаюсь тим, що б кожен з них міг отримувати освіту. У цей клас зможуть приїздити для навчання дітки зі всього району, а пізніше ми хочемо відкрити такі класи у всіх опорних школах району, – говорить голова Теплицької РДА Людмила Марцин. – Теплицька ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 є однією з найкращих в районі та входить у 10 найкращих шкіл по здачі ЗНО в області, тому вирішили, що саме вона має стати першою, у якій запрацює сенсорна кімната для особливих діток. Також такі класи просто життєво необхідні для батьків, діти яких мають інвалідність. Оскільки багато з матерів не завжди вміють надати кваліфіковану допомогу. А головною метою створення цього класу є розширення і розвиток світогляду дітей з особливими фізичними потребами, вдосконалення сенсорного і пізнавального розвитку, нормалізація психічного стану за допомогою спеціалістів.

Раніше деякі діти з особливими потребами навчались у звичайних класах, а деякі зовсім не мали змоги навчатись у школі.

– В мене двоє діток з інвалідністю, старша донечка має ДЦП, а молодша – катаракту на обох оченятках. Зарплати чоловіка катастрофічно не вистачає навіть на лікування, не те, щоб возити дітей кудись в обласні центри. Тому для мене й ще багатьох батьків створення такого класу на базі школи є дуже важливим. Адже в райцентрі немає жодного реабілітаційного центру, де б дітки з інвалідністю могли б отримати спеціалізовану освіту, – каже мешканка Теплика Інна Воловодівська. – Моя старша донечка Каріна вже навіть змогла позайматися у цьому класі. Їй настільки сподобалось, що вона аж плакала, коли дізналась, що під час канікул не зможе туди ходити.

Мирослава Слободянюк

Фото: взяті із сайту Теплицької РДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*