В Україні працює пілотний проєкт навчання по безбар’єрності для представників органів місцевого самоврядування

В Україні працює пілотний проєкт навчання по безбар’єрності для представників органів місцевого самоврядування. гс ліга сильних, безбар'єрність, доступність, послуга, інвалідність

В Україні працює пілотний проєкт навчання по безбар’єрності для представників органів місцевого самоврядування. гс ліга сильних, безбар'єрність, доступність, послуга, інвалідність

Пілотний курс “Розвиток безбар’єрності в громадах: стандарти, моніторинг, оцінка та звітування” проходить для представників органів місцевого самоврядування Києва, Львова та Дрогобича. Фахівців навчають впроваджувати зміни у напрямку доступності об’єктів фізичного оточення та послуг для осіб з інвалідністю. Про це повідомила виконавча директорка громадської спілки «Ліга Сильних» Дар’я Сидоренко.

«Ми прагнемо, щоб комітети доступності стали дієвим інструментом для змін у наданні послуг людям з інвалідністю. Ми навчаємо практичним навичкам. Стратегії та місцеві програми не мають залишалися «папірцями у столах чиновників». Люди, які відповідають за безбар’єрність, мають вміти аналізувати та оцінювати реальний стан об’єктів, якими користуються громадяни. І пропонувати конкретні кроки з підвищення їх доступності. Зміни, які ми втілюємо разом з владою, мають бути помітними в реальному житті. Їх мають відчувати кожній громаді нашої країни», – зазначила виконавча директорка громадської спілки “Ліга сильних” Дар’я Сидоренко.

Навчання в пілотному курсі від “Ліги Сильних”, яке складається з трьох модулів, проходять 50 учасників. Проводиться у змішаному форматі – лекції онлайн та практичні тренінги офлайн.

Перший модуль присвячений законодавчому регулюванню безбар’єрності та доступності. Зі слухачами працювали експерти Центру експертизи у сфері прав людей з інвалідністю громадської спілки «Ліга сильних» – Володимир Висоцький та Ніна Мацюк. Зокрема, працювали з державними стратегіями та планами реалізації на місцях. Також на прикладах розповіли що насправді означає термін “доступне середовище” та для чого потрібно перевіряти об’єкти на доступність..

На другому модулю йшлося про правила обстеження та оцінки ступеня безбарʼєрності об’єктів фізичного оточення і послуг, типи об’єктів, стандарти, підготовку звітів, алгоритми забезпечення безбар’єрності, правила укладання та реалізація місцевих та регіональних програм. Завершиться навчання у лютому – практичним офлайн тренінгом для представників органів місцевого самоврядування, які відбудуться найближчим часом: Львів (8 лютого), Дрогобич (9 лютого) та Київ (12 лютого). Учасниками курсу мають розробити пропозиції щодо забезпечення безбарʼєрності на місцях, відпрацюють алгоритми фізичного огляду будівель та надання послуг.

Навчання проходить у межах реалізації проєкту Центр експертизи у сфері прав людей з інвалідністю. Нагадаємо, Центр експертизи у сфері прав людей з інвалідністю створено «Лігою Сильних» завдяки отриманому гранту від Програми «Підтримка організацій громадянського суспільства (ОГС)» в Україні у межах фінансової підтримки Міністерства закордонних справ і справ Співдружності націй та розвитку Великої Британії. Програма реалізується Crown Agents у партнерстві з International Alert і у співпраці з Crown Agents in Ukraine.

Прес-реліз є виключною відповідальністю громадської спілки «Ліга Сильних» та не обов’язково відображає погляди Міністерства закордонних справ і справ Співдружності націй та розвитку Великої Британії, погляди Crown Agents, International Alert та Crown Agents in Ukraine.

Бойко Марина

Громадська спілка «Всеукраїнське об’єднання організацій в інтересах осіб з інвалідністю «Ліга сильних»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*