Відбулося урочисте відкриття районного інклюзивно-ресурсного центру Зборівської районної ради (ФОТО)

Відбулося урочисте відкриття районного інклюзивно-ресурсного центру Зборівської районної ради (ФОТО). ірц, зборів, особливими освітніми потребами, суспільство, інклюзія, balloon, indoor, person, wall, party supply, party, toddler, clothing, celebration, cluttered. A group of people standing in a room

Відбулося урочисте відкриття районного інклюзивно-ресурсного центру Зборівської районної ради. ірц, зборів, особливими освітніми потребами, суспільство, інклюзія

5 листопада відбулося урочисте відкриття районного інклюзивно-ресурсного центру Зборівської районної ради, який створено з метою забезпечення прав дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років щодо отримання дошкільної та загальної середньої освіти шляхом надання їм психолого-педагогічної допомоги та забезпечення системного кваліфікованого супроводу.

У заході взяли участь голова райдержадміністрації Ігор Яворський та його перший заступник Марія Назарчук, голова районної ради Богдан Максимів, секретар міської ради Ярослава Білан, начальник управління освіти і науки Тернопільської облдержадміністрації Ольга Хома, освітяни міста та бажаючі.

– Хорошу справу робить фонд Петра Порошенка. В першу чергу я вдячна керівникам району і міста, голові районної державної адміністрації, які підібрали приміщення, організували все. Результатом цієї роботи є відкриття центру для дітей, які матимуть можливість рухатись, розвиватись, отримати кваліфіковану допомогу фахівців. Звичайно, це не є вирішення проблеми в цілому. Але ми долучаємось до різних проектів. Ми йдемо до того, щоб в усіх школах були інклюзивні класи, щоб особливі діти були охоплені навчанням. Ці діти веселі, цікаві, вони мають право бути щасливими, – зазначила у вітальному слові начальник управління освіти і науки Тернопільської облдержадміністрації Ольга Хома.

У своєму виступі керівник виконавчої гілки влади в районі Ігор Яворський зауважив, що саме інклюзивна система освіти, якою опікується Марина Порошенко, дає дитині можливість розвиватися, адаптуватися до суспільства.

«Інклюзія, як зазначив наш Президент, – тест на людяність. Це потреба сьогодення та майбутнього. Такі центри вкрай необхідні для наших дітей для отримання повноцінної освіти та адаптації у сучасному просторі. Я вірю, що відкриття центру допоможе дітям з особливими потребами відчувати себе повноцінними жителями нашої громади та країни», – додав посадовець.

Перерізати символічну стрічку доручили голові РДА Ігорю Яворському та начальнику управління освіти і науки Тернопільської облдержадміністрації Ользі Хомі, які в свою чергу, розділили почесну місію з дітками. Всечесний отець Віталій Вовк благословив діток та освятив приміщення інклюзивно-ресурсного центру. Далі ведуча заходу запросила усіх оглянути навчальні та ігрові кімнати, кабінети для роботи з фахівцями. Для дітей свято продовжилось солодким частуванням.

Довідково:

Рішенням сесії Зборівської районної ради від 16 квітня 2018 року №466 створено комунальну установу «Інклюзивно-ресурсний центр» Зборівської районної ради Тернопільської області за адресою: м.Зборів, вул. Б.Хмельницького, 41. Уповноваженим органом управління інклюзивно-ресурсного центру визначено відділ освіти районної державної адміністрації.

За результатами конкурсу директором ІРЦ призначено Ірину Юріївну Смакулу, вчителя логопеда Наталю Орестівну Небесь, вчителя логопеда Лесю Тарасівну Ракочу, практичного психолога Ірину Зіновіївну Кульматицьку, вчителя реабілітолога Павла Григоровича Газду.

У 2018/2019 н.р. кількість дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються у навчальних закладах району становить 100 осіб, з них:

– Зборівський район – 28 осіб;

– Озернянська ОТГ – 15 осіб;

– Залозецька ОТГ – 18 осіб;

– Зборівська ОТГ – 39 осіб.

Зараз на Зборівщині інклюзивну форму навчання впроваджують у 3 освітніх закладах, де навчаються 3 дітей з особливими освітніми потребами. 21 дитина у районі навчається індивідуально.

З районного бюджету та бюджетів ОТГ на проведення ремонтних робіт у приміщені ІРЦ виділено 104 тис.грн.

Для облаштування ІРЦ з державного бюджету виділено 160 900 грн. На даний час кошти освоєні в повному обсязі.

Зборівська районна державна адміністрація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*