Як дистанційне навчання допомагає особливим дітям здобувати нові навички (ВІДЕО)

Як дистанційне навчання допомагає особливим дітям здобувати нові навички (ВІДЕО). житомир, завдання, карантин, самообслуговування, інвалідність

Як дистанційне навчання допомагає особливим дітям здобувати нові навички. житомир, завдання, карантин, самообслуговування, інвалідність

Сьогоднішній ранок десятирічної Марії Дем’янець, учениці 2-го класу, розпочався з уроку дистанційного навчання, який вона виконувала разом з мамою Галиною. У дистанційному форматі Марія з мамою вчиться вже півтора місяця. За цей час онлайн завдання від вчителів допомогли дівчинці просунутися вперед у процесі навчання самообслуговуванню, оскільки раніше, за словами мами, на це не вистачало часу, інформує Суспільне.

Галина Дем’янець: “Бо нам не було коли. Зранку була школа. Зі школи ми бігли на зайняття до нашої організації “Діти сонця”, потім – танці. Навіть домашніми справами не було як займатися. А зараз, на карантині, ми вдома набуваємо навичок самообслуговування. І все це завдяки урокам дистанційного навчання. Завдання націлені на те, щоб дитина могла обслужити себе повністю. Маша вже самостійно варить яйця, смажить омлет, пече. Вдома для експерименту сіяла цибулю і квасолю, а на городі –редьку, цибулю і кабачки”.

“Це квітка. Це я її зробила з мамою”, – каже Маша, демонструючи квітку, зроблену з паперу.

Як дистанційне навчання допомагає особливим дітям здобувати нові навички. житомир, завдання, карантин, самообслуговування, інвалідністьЯк дистанційне навчання допомагає особливим дітям здобувати нові навички

Уроки вчителі 2-В класу Житомирської спецшколи інтернату №2 викладають учням у запису та працюють з ними у режимі ZOOM-конференції. Враховуючи, що учні – це діти з інвалідністю, на початку всім учасникам навчального процесу довелося долати певні труднощі.

Ірина Тернова, корекційний педагог: “Серед учнів 2-В класу лише одна Марія мала досвід спілкування за допомогою гаджетів. У всіх інших дітей виникав певний супротив і знадобилося немало часу, щоб діти почали розуміти, шо відбувається. І коли розпочався карантин, соціальні зв’язки дітей дуже зменшилися. Онлайн уроки, конференції в ZOOM – все це для того, щоб не втрачати соціальні зв’язки, підтримувати комунікації між однокласниками. Для дітей з особливими потребами це дуже важливо. І ще – успішності дистанційного навчання в нашому випадку можна досягти лише завдяки партнерству з батьками”.

Галина Дем’янець: “Так, я згодна. Ми працюємо. І хочу сказати, що для мами це велика праця, тому що з особливою дитиною мама має працювати постійно. Звичайні діти можуть виконувати уроки і самостійно, а наші – без батьків не зможуть. Незважаючи на це, діти все одно хочуть до школи – наша щодня одягає рюкзак і чекає, коли ми вже підемо”.

Автор: Антоніна Тугас

Камера: Ігор Грач

Ірина Остапчук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*