Ділова зустріч з роботодавцями з питання працевлаштування осіб з інвалідністю

Ділова зустріч з роботодавцями з питання працевлаштування осіб з інвалідністю. інвалідністю, office building, indoor, laptop, furniture, computer, working, office, table, worktable, desk. A group of people sitting at a desk

_1_25_1_714758425Підвищення рівня зайнятості, соціального захисту інвалідів – питання, яке обговорили під час ділової зустрічі з роботодавцями, що відбулася в Олександрівському районному центрі зайнятості. На заході були присутні: перший заступник голови райдержадміністрації Анатолій Каражбей, представники структурних підрозділів райдержадміністрації та роботодавців, а саме ДП «Олександрівський лісгосп», ФОП Рула О.О., Підліснянської сільської ради, інші соціальні партнери, які опікуються проблемами інвалідів.

Відкриваючи зустріч, А. Каражбей зазначив: «Чинне законодавство щодо соціального захисту громадян з інвалідністю гарантує їм рівні з усіма іншими громадянами можливості для участі в економічній, політичній і соціальній сферах життя суспільства. Тому завдання кожного з нас створювати необхідні умови, які дають можливість інвалідам ефективно реалізувати права та свободи людини і громадянина та вести повноцінний спосіб життя згідно з індивідуальними можливостями, здібностями і інтересами».

Олександр Волошин, директор районного центру зайнятості, поінформував присутніх про ситуацію, яка склалася на місцевому ринку праці, соціальні послуги державної служби зайнятості, зокрема, у напрямку забезпечення зайнятості людей з інвалідністю, нормативно-правове регулювання у сфері працевлаштування громадян зазначеної категорії тощо.

Директор акцентував увагу присутніх на тому, що особи з інвалідністю, які бажають працювати, мають право, як і всі інші шукачі роботи, на отримання соціальних послуг, що їх надає служба зайнятості. Але щоб дані послуги були ефективними, а працевлаштування – раціональним, служба зайнятості вирішує питання зайнятості таких громадян, насамперед, через індивідуальний підхід і в такий спосіб сприяє їхньому поверненню до активної трудової діяльності.

Під час ділової зустрічі також обговорювалися нагальні питання, що потребують спільного вирішення, у т. ч. підвищення якості робочих місць для осіб із особливими потребами та створення для них гідних умов і оплати праці, подолання упередженого ставлення роботодавців до використання праці громадян цієї категорії.

На завершення А. Каражбей зазначив, що підвищити ефективність соціального захисту людей з особливими потребами та рівень їхньої зайнятості можливо лише за умови тісної співпраці та взаємодії усіх зацікавлених сторін.

Результатом конструктивного діалогу стали визначені спільні заходи щодо забезпечення зайнятості інвалідів, зокрема, у напрямку підвищення ефективності взаємодії органів виконавчої влади та місцевого самоврядування й роботодавців шляхом прийняття рішень, спрямованих на покращення якості умов праці та її оплати, а також посилення відповідальності всіх зацікавлених сторін у напрямку виконання прийнятих рішень.

Кіровоградський обласний центр зайнятості

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*