Директор Тернопільського ОЦЗ Василь Олещук доповів про сприяння служби зайнятості у працевлаштуванні осіб з інвалідністю

Директор Тернопільського ОЦЗ Василь Олещук доповів про сприяння служби зайнятості у працевлаштуванні осіб з інвалідністю. тернопільщина, круглий стіл, працевлаштування, центр зайнятості, інвалідність, person, indoor, human face, clothing, computer, laptop, people, working, academic, woman. A group of people sitting at a table

Директор Тернопільського ОЦЗ Василь Олещук доповів про сприяння служби зайнятості у працевлаштуванні осіб з інвалідністю. тернопільщина, круглий стіл, працевлаштування, центр зайнятості, інвалідність

Директор обласного центру зайнятості Василь Олещук взяв участь у круглому столі «Права осіб з інвалідністю та малозабезпечених верств населення в об’єднаних територіальних громадах: завдання та роль органів місцевого самоврядування, держустанов, громадських організацій та громадянського суспільства у їх належній реалізації», організованому в облдержадміністрації за ініціативи Тернопільської обласної організації всеукраїнської організації «Союз організацій інвалідів України».

Засідання провів заступник голови ОДА Юрій Юрик. В обговоренні взяли участь керівники структурних підрозділів ОДА, соціальних служб, Пенсійного фонду, Фонду захисту інвалідів, обласного центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів, голови ОТГ та ін.

Директор Тернопільського ОЦЗ Василь Олещук доповів про сприяння служби зайнятості у працевлаштуванні осіб з інвалідністю. тернопільщина, круглий стіл, працевлаштування, центр зайнятості, інвалідність

Директор ОЦЗ доповів про сприяння служби зайнятості у працевлаштуванні осіб з інвалідністю. Зокрема він зазначив, що у базових центрах зайнятості для вільного доступу громадян з обмеженими фізичними можливостями встановлено пандуси та сигнальні кнопки для виклику спеціаліста, функціонують кутки для осіб з фізичними вадами, які наповнені відповідними інформаціями щодо нормативно-правових актів з питань соціального захисту інвалідів; відомостей про підприємства, що мають робочі місця для інвалідів; про навчальні заклади, що здійснюють професійне навчання інвалідів; професій та спеціальностей, за якими здійснюється навчання; порядку направлення службою зайнятості інвалідів на професійне навчання. Особи з інвалідністю мають вільний доступ до всіх джерел інформації. Крім того, в інформаційних секторах самостійного пошуку роботодавцями претендентів на роботу розміщено резюме інвалідів.

«У січні-вересні 2017 року послугами центрів зайнятості Тернопільщини скористались 892 особи з обмеженою працездатністю, – поінформував Василь Олещук. – За сприянням служби зайнятості 103 особи з інвалідністю проходили професійне навчання. 51 інвалід брав участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру. Працевлаштовано за направленнями базових центрів зайнятості 242 особи, з них 195 осіб мали статус безробітного. Для започаткування власної справи 1 безробітному з інвалідністю виплачено одноразово допомогу по безробіттю.

На обліку у базових центрах зайнятості області на 01.10.2017 перебували 352 безробітні особи з обмеженими фізичними можливостями. Для них продовжується пошук підходящої роботи.

Труднощі у працевлаштуванні зазначеної категорії громадян виникають у зв’язку з тим, що роботодавці переважно створюють для інвалідів робочі місця з низьким рівнем оплати праці».

Директор ОЦЗ також звернув увагу, що цьогоріч послугами центрів зайнятості області скористались 37 демобілізованих учасників АТО з числа безробітних осіб, які мають інвалідність. 4-х колишніх воїнів вдалося працевлаштувати. За станом на 01.10.2017 на обліку у центрах зайнятості Тернопільщини перебували 8 безробітних осіб цієї категорії. Їм надаються послуги щодо сприяння у працевлаштуванні.

«Питання працевлаштування осіб з обмеженою працездатністю знаходиться на постійному контролі в обласній службі зайнятості», – запевнив очільник обласної служби зайнятості.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*