Юрій Юрик: Для нас важливо, щоб у територіальних громадах якнайповніше забезпечувалися права людей з інвалідністю (ФОТО)

Юрій Юрик: Для нас важливо, щоб у територіальних громадах якнайповніше забезпечувалися права людей з інвалідністю (ФОТО). тернопільська область, круглий стіл, територіальна громада, інвалід, інвалідність, person, human face, indoor, suit, clothing, man, people, group, diplomacy, tie. A group of people sitting at a table

«Круглий стіл» на тему: «Права осіб з інвалідністю та потребуючих верств населення в об’єднаних територіальних громадах: завдання та роль органів місцевого самоврядування, державних установ, громадських організацій та громадського суспільства у їх належній реалізації» відбувся 24 жовтня у Тернопільській ОДА за участі заступника голови облдержадміністрації Юрія Юрика, директора департаменту соціального захисту населення Вадима Боярського та голови Тернопільської обласної організації Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України» Михайла Костіва.

До заходу долучилися представники зацікавлених структурних підрозділів обласної адміністрації: департаменту соціального захисту населення, управління охорони здоров’я, управління освіти і науки, управління архітектури та містобудування, управління регіонального розвитку, інфраструктури та дорожнього господарства відділ сім’ї дітей та молоді, служби у справах дітей; управління Пенсійного Фонду України у Тернопільській області, Тернопільського обласного центру зайнятості, Тернопільського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, голови об’єднаних територіальних громад, а також представники громадських організацій осіб з інвалідністю.

«У Тернопільській області триває децентралізація, утворюються об’єднані територіальні громади, яким надається можливість самостійно вирішувати питання місцевого значення і отримувати для цього відповідне фінансування. Тому для обласної державної адміністрації важливо, щоб в територіальних громадах якнайповніше забезпечувались умови для достатнього рівня життя її мешканців. Посиленої уваги потребують особи з інвалідністю та потребуючі верстви населення. Тому ці питання вимагають додаткової уваги як з боку органів місцевого самоврядування так і відповідних державних установ», – зазначив Юрій Юрик.

Учасники розглянути питання щодо існуючих вимог у законодавстві із забезпечення прав осіб з інвалідністю на належне отримання медичних послуг, пенсійного забезпечення, транспортне та протезне обслуговування, створення відповідних умов доступу до об’єктів соціальної інфраструктури.

«У кожній новоствореній об’єднаній територіальній громаді потрібні відділи або хоча б спеціалісти, які співпрацювали б з районними і обласними органами соціального захисту та могли консультувати місцевих жителів з питань соціального характеру, здійснювати профілактичні заходи у межах своїх повноважень. В області уже є багато успішних прикладів впровадження такого досвіду», – наголосив Вадим Боярський.

Тернопільська обласна державна адміністрація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*