Кур’єр на інвалідному візку. Гоша доправляє вінничанам «гарячі» замовлення із ресторану (ФОТО)

Кур’єр на інвалідному візку. Гоша доправляє вінничанам «гарячі» замовлення із ресторану (ФОТО). гоша молдзяновський, кур’єр, ресторан, інвалідний візок, інвалідність

Кур’єр на інвалідному візку. Гоша доправляє вінничанам «гарячі» замовлення із ресторану. гоша молдзяновський, кур’єр, ресторан, інвалідний візок, інвалідність

Півтисячі разів відправляв резюме, ходив на співбесіди, але чув лише категоричне – ні. Вінничанин, в якого дитячий церебральний параліч – роками шукав роботу. Мріяв бути дизайнером меблів, логістом чи психологом та його ніхто не брав. Сьогодні він кур’єр. З соціального ресторану доставляє їжу. Щодня долає десятки кілометрів на інвалідному візку. Якщо у під’їзді немає пандусу – не проблема. Чоловікові допомагає його дівчина. Вона теж із фізичними вадами, але разом долають усі перешкоди.

«Я хотів і буду хотіти працювати, бо наявність інвалідності в моєму випадку не нівелює бажання реалізуватись в професійному сенсі, і не тільки», – говорить Гоша Молдзяновський, який працює кур’єром.

Хлопець пересувається на електричному візку.

«Цей візок, це мої ноги. Він дозволяє долати великі дистанції, незалежно від пори року. Інші візки не їдуть зимою, а на цьому візку я і зимою можу їздити. Вожу людям обіди. І все, що замовлять», – каже Гоша.

Він мріяв носити свою дівчину на руках, але возить на візку. Вони разом працюють. Інна допомагає Гоші, якщо потрібно десь піднятись сходами.

Працюють молоді люди у соціальному ресторані. Вареники з картоплею сиром та лівером поливають засмаженою цибулею і складають у спеціальні бокси. Клієнт має отримати страву гарячою. Гоша вмикає свій електричний візок, вбиває у навігатор адресу, садить на коліна Інну і разом їдуть на замовлення.

Він уважно спостерігає за дорогою і дотримується усіх правил. За 15 хвилин долає кілька кілометрів. Термосумку із гарячими варениками на другий поверх бібліотеки несе Інна.

Вареники замовляла Катерина. Говорить, щойно дізналась, що в місті працює соціальний ресторан, а їжу доставляють такі кур’єри – вирішила їх підтримувати.

«Я за таку ідею. Тепер принципово буду користуватися тільки заради того, щоб такі люди рухались далі, розвивались і не стояли на місці», – каже бібліотекарка Катерина Скомаровська.

Їжу вони доставляють кілька разів на день, в будь-який мікрорайон. Разом на візку долають десятки кілометрів. За поганої погоди – користуються громадським транспортом. Та знайти роботу людині із фізичними вадами – майже не реально. Роками Гоша розсилав резюме та ходив на співбесіди. Порахував – категоричні відмови чув півтисячі разів.

«Це робота з людьми. Зрозумій, вони не будуть адекватно сприймати тебе, це негативно відіб’ється на нашій репутації», – розповідає Гоша Молдзяновський про те, як йому відмовляли роботодавці.

«Бувають такі люди, що не розуміють. Мовляв, ми не вас можем взяти, ви не будете встигати», – додає Інна Рябко, дівчина Гоші.

Але вони усе встигають. Навіть подорожувати. На своєму візку Гоша підкорив Говерлу. Тепер прагне проявити себе в транспортній логістиці.

«Ті, хто приймають від Гоші замовлення, то і чайові намагаються дати, і з вдячністю віддзвонюються: «ну Гоша – це суцільний позитив». Гоша і Інна – це люди, яким неможливо не посміхатися», – говорить керівниця соціального ресторану Олена Павлова.

Кур’єр на інвалідному візку. Гоша доправляє вінничанам «гарячі» замовлення із ресторану. гоша молдзяновський, кур’єр, ресторан, інвалідний візок, інвалідність

Сьогодні Інна вперше пішла на курси кулінарів. Мріє робити солодощі на замовлення. Гоші обіцяють підвищення – стане керівником відділу логістики у ресторані, де працюють люди з інвалідністю.

Вінниця.info

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*