Нова робота чи мільйон на власну справу: що ветерани з інвалідністю можуть отримати у Черкаському центрі зайнятості

Нова робота чи мільйон на власну справу: що ветерани з інвалідністю можуть отримати у Черкаському центрі зайнятості. черкаська обласна служба зайнятості, ветеран, послуга, працевлаштування, інвалідність, bicycle, outdoor, tree, wheel, bicycle wheel, bike, land vehicle, person, tire, vehicle. A man riding on the back of a bicycle

Працевлаштування – одна із послуг, яку можуть отримати в Черкаській обласній службі зайнятості ветерани з інвалідністю. Як фінансово мотивують роботодавці та яку допомогу пропонують.

Черкаська обласна служба зайнятості надає послуги 79 учасникам бойових дій. Із них 19 мають інвалідність. Цю цифру фіксують, якщо у клієнтів є відповідні документи. Насправді їх значно більше, бо дехто лише в процесі оформлення статусу, розповів Суспільному директор Черкаського обласного центру зайнятості Олександр Джур.

За його словами, у Центрі зайнятості підготувалися до обслуговування людей з інвалідністю:

“Готуємось до повернення наших захисників. Облаштували приміщення для обслуговування. Облаштували місця для паркування транспортних засобів, якими керують люди з інвалідністю або водії, які перевозять людей з інвалідністю. Встановили пандуси, кнопки виклику персоналу. За потреби, можна попросити працівника про допомогу та отримати додаткову інформацію. Ключові сектори і кабінети, куди можна звернутися за первинною допомогою підписані абеткою Брайля. Для клієнтів з інвалідністю переобладнали вбиральні відповідно до їхніх потреб, зокрема тих, хто користується інвалідними візками”.

Зазвичай під безбар’єрністю розуміють фізичну доступність. Але йдеться не лише про пандуси, хоч вони теж важливі. Безбар’єрність охоплює всі сфери.

“Працевлаштування – одна із послуг, яку можуть отримати в службі зайнятості ветерани з інвалідністю. Цій категорії людей необхідний посилений соціальний захист і створення особливих умов для успішної інтеграції у суспільстві. Тому пропонуємо і професійну орієнтацію, і навчання, і психологічну допомогу”, — розповів Олександр Джур.

У серпні 2023 року Кабінет Міністрів України затвердив відповідною постановою Порядок щодо надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю. Мова йде про те, щоб фінансово змотивувати роботодавця створити умови для адаптації та розумного пристосування робочого місця працевлаштованої людини з інвалідністю згідно з документом, в якому визначена така рекомендація та з урахуванням потреби такої людини.

“Зараз особисто спілкуюся з очільниками громад та роботодавцями регіону, щоб об’єднати наші зусилля, підготувати лінії виробництва на підприємствах та устаткувати юридичні питання”.

Захисники повертаються з війни з колосальним досвідом, Там вони виконують свою роботу на межі людських можливостей. Тому для них доцільно запропонувати скористатися грантовими програмами, якими опікується служба зайнятості для творення чи розвитку власної справи, додав Олександр Джур.

Програма “Грант для ветеранів та членів їх сімей” стартувала у квітні цього року. Кількість її учасників зростає щодня, заявку можна подати онлайн до 19 листопада через портал “Дія”.

За умовами програми учасники бойових дій можуть отримати гранти від 250 тис. грн до 1 млн грн на старт або розвиток власного бізнесу.

Грант можна отримати у розмірі:

  • 250 тисяч гривень: для учасника бойових дій та/або особи з інвалідністю внаслідок війни, якщо створять одне робоче місце;
  • 500 тисяч гривень: для дружини/чоловіка учасника бойових дій та/або особи з інвалідністю внаслідок війни, якщо створять два робочих місця;
  • 1 мільйон гривень: для учасника бойових дій та/або особи з інвалідністю внаслідок війни, які зареєстровані як ФОП понад три роки та створять чотири робочі місця, щонайменше два з яких займуть ветерани або особи з інвалідністю внаслідок війни.

Гранти на 500 тисяч гривень та один мільйон гривень надаватимуть, якщо буде співфінансування з отримувачем за співвідношенням: 30% коштів вкладає той, хто отримує, а 70% коштів — грант від держави.

Грантові кошти можна використати на придбання обладнання, сировини, матеріалів, оренду приміщення та транспортних засобів для бізнесу, а також закупівлю ліцензійного програмного забезпечення, оплату послуг з маркетингу та реклами.

Аби отримати грант, ветеран або друга людина в подружжі ветерана повинні подати заявку через портал Дія разом з бізнес-планом свого проєкту. Після перевірки Ощадбанком кредитної історії заявника та його документів, він має пройти співбесіду з фахівцями служби зайнятості.

“На Черкащині маємо уже два позитивних приклади: ветеран отримав грантові виплати для бізнесу у сфері виробництва будівельних матеріалів, а дружина ветерана отримала грант для здійснення вантажних перевезень. Продовжуємо розвивати цей напрям”, — сказав Олександр Джур.

Чимало підприємств готові брати на роботу людей з інвалідністю, зокрема і ветеранів. Багато хлопців, які повернулися до мирного життя і заснували власну справу залюбки беруть на роботу побратимів і пропонують гідні умови праці.

У базі даних Черкаської обласної служби зайнятості зараз є понад 40 вакансій для людей з інвалідністю. Від комірника до менеджера з персоналу. Пропонують вакансії для агрохіміка, охоронника, укладальника-пакувальника, пекаря тощо.

“Підбираємо роботу, яка б відповідала рекомендаціям лікарів та які прописані в індивідуальній програмі реабілітації людини з інвалідністю. Індивідуально з кожним працюють наші рекрутери. У цьому році працевлаштували 28 ветеранів, з інвалідністю — вісім осіб”, — розповів директор Черкаського обласного центру зайнятості.

Наталі Соколан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*