Понад 450 осіб з особливими потребами працевлаштувалися цьогоріч на Черкащині

Понад 450 осіб з особливими потребами працевлаштувалися цьогоріч на Черкащині. черкащина, особливими потребами, працевлаштування, служба зайнятості, інвалідність, person, computer, indoor, man, laptop, clothing. A person sitting at a desk with a laptop

У питанні повернення людей з особливими потребами до зайнятості у доступних їм за станом здоров’я умовах праці допомагає служба зайнятості. Саме від мети звернення людей з особливими потребами до служби залежить вибір послуг, які фахівці пропонують цим людям – отримання загальної інформації щодо працевлаштування, навичок для самостійного пошуку роботи до допомоги у реалізації власних бізнес-ідей та виборі підходящої професії.

– З початку 2017 року на обліку у Черкаській обласній службі зайнятості перебував 1 701 безробітний з особливими потребами, з них 118 осіб – це демобілізовані учасники антитерористичної операції, які отримали інвалідність під час бойових дій, – відзначає директор Черкаського обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко. – За сприяння служби зайнятості роботу отримали понад 450 осіб, з них 24 учасника АТО, 2 особи розпочали підприємницьку діяльність.

Протягом січня-вересня 2017 року більше 150 людей з особливими потребами пройшли професійне навчання за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. З них 115 осіб, які вже завершили навчання, працевлаштовані.

Для прискорення адаптації на ринку праці людей з особливими потреба їм надаються профорієнтаційні послуги. З початку цього року понад 1,7 тис. таких осіб отримали більше 9,5 тис. профорієнтаційних послуг. Водночас у людей з особливими потребами є можливість брати участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру. Саме 239 осіб в цьому році долучилися до участі у таких видах робіт та виконали свою суспільно-корисну роль.

З метою ефективного сприяння працевлаштуванню людей з особливими потребами обласна служба тісно співпрацює з громадськими організаціями. Одним із таких прикладів є п’ятирічна співпраця Черкаського міського центру зайнятості з громадською організацію «Спілка батьків молоді з інвалідністю «Перспектива». Ця громадська організація займається доглядом за молоддю з обмеженими фізичними можливостями. Також така співпраця налагоджена з Черкаським учбово-виробничим підприємством українського товариства сліпих «УТОС», благодійними організаціями «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» та «Від серця до серця».

Упродовж 2015-2017 років між центром та організаціями було заключено 11 договорів про участь 454 безробітних у громадських роботах, використано коштів у сумі 917, 6 тис. грн.

Прес-служба ОДА
За інформацією ОЦЗ

Черкаська обласна державна адміністрація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*