Відкриття фотовиставки «РівноДоступність. Жити гідно всупереч долі» (ФОТО)

Відкриття фотовиставки «РівноДоступність. Жити гідно всупереч долі» (ФОТО). харків, доступність, круглий стіл, фотовиставка, інвалідність, gallery, room, scene, person, wall, painting, clothing, drawing, picture frame, poster. A group of people standing in a room

Відкриття фотовиставки «РівноДоступність. Жити гідно всупереч долі». харків, доступність, круглий стіл, фотовиставка, інвалідність

Харків. 4 жовтня 2017 року у Каразінському університеті за сприяння Посольства Швеції в Україні та Шведського Інституту у партнерстві з Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України відбулася презентація фотовиставки «РівноДоступність. Жити гідно всупереч долі».

На експозиції представлено фотографії та історії 22 осіб — чоловіків, жінок і дітей зі Швеції та України, які довели, що інвалідність не є вироком, та знайшли свій шлях у житті.

У рамках заходу було проведено круглий стіл «Доступність середовища для людей з інвалідністю: шведсько-український досвід», учасниками якого, стали, зокрема, ректор, академік Віль Бакіров, керівник відділу культури, преси і інформації Посольства Швеції в Україні Тетяна Некрасова, представник Національної Асамблеї людей з інвалідністю України у Харківській області, голова Харківської громадської організації незрячих юристів Олег Лепетюк, громадська діячка, літератор, вчитель Сара Шамло.

«Ця виставка є для мене уроком мужності, життєлюбства, сили духу. Ми повинні брати з таких людей приклад. Адже вони показують, як потрібно ставитися до життєвих проблем. Дуже хочеться, щоб якомога більше людей відвідали цю виставку та познайомилися з історіями людської наполегливості, цілеспрямованості», — привітав присутніх Віль Бакіров.

За словами Олега Лепетюка, цей проект спрямований на тих, хто не зустрічається з людьми з інвалідністю у звичайному житті.

Про життя людей з порушеннями зору у Швеції розповіла Сара Шамло. Зокрема вона звернула увагу на можливість безкоштовно отримати собаку-поводиря та попросити перекласти необхідну літературу шрифтом Брайля. У свою чергу, українським досвідом вирішення питання доступності для такої категорії людей поділився Олег Лепетюк.

Крім цього, присутні переглянули фрагмент з фільму публіциста Ігоря Померанцева і завідувача кафедри медіакомунікацій соціологічного факультету, професора, режисера Лідії Стародубцевої «Ампутація».

Фотовиставка працюватиме протягом жовтня.

Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*