Служба зайнятості – громадянам з інвалідністю

Служба зайнятості – громадянам з інвалідністю. інвалідністю, інвалідів, person, indoor. A group of people looking at a computer

Забезпечення рівноправності громадян з особливими потребами на ринку праці – це, передусім, створення умов для здобуття ними актуальної професії, відновлення працездатності та сприяння реальній зайнятості.

Люди з інвалідністю, які бажають працювати або змінити місце роботи, звертаються до служби зайнятості по допомогу в працевлаштуванні.

«Сьогодні в області в кожному центрі зайнятості громадяни з інвалідністю мають можливість без перешкод отримати широкий спектр соціальних послуг з урахуванням рекомендацій органів медико-соціальної експертизи та індивідуальних програм реабілітації. Зокрема, це послуги з підбору роботи, у т. ч. тимчасової, профорієнтації, професійного навчання тощо», – повідомив Юрій Слоневський, директор Кіровоградського обласного центру зайнятості.

За словами директора, в центрах зайнятості обладнані робочі місця для обслуговування клієнтів зазначеної категорії, забезпечено вільний доступ до всіх джерел інформації, якими володіє служба зайнятості (інформаційні куточки, стенди, тачскрині, що містять інформацію про наявні вільні робочі місця та вакантні посади; безкоштовний телефонний сервіс; відповідні Інтернет-сайти тощо).

Також визначені особисті консультанти з числа досвідчених фахівців служби зайнятості, які не лише надають психологічну підтримку цим людям, а й разом з клієнтами визначають оптимальні шляхи працевлаштування. Для визначення професійних інтересів та нахилів профконсультантами надаються індивідуальні консультації.

З метою подолання прихованих психологічних проблем та формування потреб особистої ініціативи у вирішенні питання працевлаштування, набуття впевненості у власних силах, повернення до трудової діяльності для громадян зазначеної категорії організовуються різноманітні заходи, у т. ч. семінари з техніки пошуку роботи, основ підприємницької діяльності, професійного перенавчання та набуття нової професії тощо, спеціалізовані семінари, тренінги та ін.

У січні-жовтні 2016 року в центрах зайнятості області було зареєстровано майже 1,3 тис. безробітних інвалідів, з яких 0,5 тис. складали жінки та 0,3 тис. молодь віком до 35 років.

За сприяння міськрайонних та районних центрів зайнятості працевлаштовано більше 300 осіб (рівень працевлаштування безробітних інвалідів становив 24,0%).

У громадських та інших роботах тимчасового характеру брали участь близько 100 осіб (рівень залучення безробітних інвалідів до виконання зазначених робіт склав 7,8%).

Проходили професійне навчання за направленням служби зайнятості майже 100 громадян (рівень охоплення професійним навчанням – 7,8%).

Також протягом січня-жовтня поточного року послугами служби зайнятості скористалися 53 безробітних інваліда з числа військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції. З яких 6 осіб було працевлаштовано, 4 – проходили профнавчання, брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру – 1 безробітний.

Станом на 01 листопада 2016 року в центрах зайнятості області було зареєстровано 0,4 тис. безробітних інвалідів; 1,1 тис. безробітних інвалідів отримували допомогу по безробіттю. Кількість вакансій, на які, за інформацією роботодавців, можуть бути працевлаштовані громадяни зазначеної категорії, становить близько 0,2 тис. оcіб.

Кіровоградський обласний центр зайнятості

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*