У Броварах під Києвом з’явилося кафе, де після закінчення школи зможуть стажуватися люди з синдромом Дауна та аутизмом

У Броварах під Києвом з’явилося кафе, де після закінчення школи зможуть стажуватися люди з синдромом Дауна та аутизмом. бровари, аутизм, кафе, синдром дауна, стажування

У Броварах під Києвом з’явилося кафе, де після закінчення школи зможуть стажуватися люди з синдромом Дауна та аутизмом. бровари, аутизм, кафе, синдром дауна, стажуванняВідкриття кафе у Броварах, де зможуть стажуватися люди із синдромом Дауна, аутизмом та іншими інтелектуальними порушеннями, 19 березня 2021 року
Фото: Євген Доценко/hromadske

У Броварах на Київщині 19 березня відкрили кафе, у якому стажування проходитимуть 19 молодих людей із синдромом Дауна, аутизмом та іншими інтелектуальними порушеннями. Проєкт покликаний допомогти їм адаптуватися до життя після школи та отримати навички, щоби влаштуватися на роботу.

Заклад називається «Cafe 21.3». Він є другим етапом проєкту «Перспектива 21.3», який направлений на працевлаштування, соціальну та трудову адаптацію молоді з порушенням інтелектуального розвитку після школи. Першим кроком було відкриття пекарні у Броварах три роки тому, де така молодь проходить практику після навчання в межах освітньої частини проєкту.

Кафе розташоване в центрі міста. У ньому можна випити кави, скуштувати випічку з пекарні проєкту, а також перейняти досвід взаємодії та прийняття людей із порушеннями інтелектуального розвитку, кажуть засновники кафе.

Вони також сподіваються, що заклад стане успішним бізнесом і не потребуватиме дотацій.

Аренда Василенко, мама 17-річного Петра із синдромом Дауна та співзасновниця «Перспективи 21.3», розповідає, що батьки дітей з порушенням інтелектуального розвитку завжди хвилюються, чи зможуть ті колись знайти роботу й бути самостійними. Василенко переконує, що такі люди можуть працювати, але їм потрібна допомога.

«Більшість із них потребує підтримки. Саме тому ми створили кафе та пекарню для наших дітей. Сьогодні вони тут вчаться та мають супровід соціального працівника, а завтра, можливо, отримають роботу тут чи в іншому місці», — каже співзасновниця «Перспективи 21.3».

У 2019 році наша журналістка провела два дні з учнями 9-го класу проєкту «Перспектива 21.3». Більше про цю ініціативу та її засновників дивіться в нашому відео.

Борис Ткачук

Громадське телебачення

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*